CHRZCINY: kiedy daje się prezent na chrzest?

prezent na chrzest

Prezent na chrzest to ważny element tej uroczystości. Goście zaproszeni na chrzest na pewno będą chcieli obdarować dziecko prezentami. Kiedy jest najlepszy moment na wręczenie prezentu na chrzest?

Rodzice chrzestni w ramach prezentu na chrzest wybierają raczej tradycyjne prezenty: medalik lub krzyżyk (dogadują między sobą, kto kupuje), białą szatę (matka chrzestna) i białą świecę (ojciec chrzestny) i te rzeczy powinni dać przed ceremonią.

PREZENT na chrzest - jakie są zwyczaje

W niektórych domach (to tradycja rodzinna, a nie obowiązująca wszędzie) rodzice chrzestni (zwykle ojciec chrzestny) wkłada w becik pieniądze, które są zarówno prezentem dla dziecka jak i mają symbolizować obdarowanie "dobrobytem" w przyszłości.

PREZENT na chrzest - kiedy go wręczyć dziecku?

Pozostałe prezenty na chrzest od zaproszonych gości najlepiej jest przyjmować po ceremonii chrztu w kościele - w domu lub restauracji, w zależności od tego, gdzie organizowane jest przyjęcie. Warto zapewnić na to spokojny czas (np. po obiedzie, przed podaniem deseru), tak aby dziecko mogło uczestniczyć w obdarowywaniu prezentami, a nie było nimi obsypywane w czasie, gdy np. ucina sobie drzemkę. Choć może tego nie pamiętać, dobrze żeby było obecne podczas tego faktu.

Aktualizacja: 2016-07-15 Publikacja: 2013-05-02
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.