Jajka na Wielkanoc: piękna dekoracja stołu [GALERIA]

Jajka na Wielkanoc można wykorzystać w dekoracji stołu na wiele sposobów. Pamiętaj, że nie zawsze muszą to być klasyczne pisanki czy wydmuszki. Sprawdź, jak ozdobić swoje mieszkanie z wykorzystaniem zawieszek, podstawek i innych akcesoriów.

Chyba każdemu z nas jajka kojarzą się przede wszystkim ze świętami wielkanocnymi. Mało kto wie, skąd wziął się ten symbol i dlaczego przyjęto go tak otwarcie akurat przy tej uroczystości. Warto jednak umieścić taki motyw wśród swojej dekoracji w domu. Jak wykorzystać pisanki podczas ozdabiania stołu? Na to i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Jajka na Wielkanoc: co symbolizuje świąteczne jajko?

Jajko było obiektem uwielbienia już w dawnych czasach starożytnych. Często pojawiało się w mitologii. Wśród różnych wierzeń zaczęło nabierać odpowiedniej symboliki. Przede wszystkim jajko oznacza wszechświat. Jako początek wszystkiego, utożsamia się je również ze Słońcem i zarodkiem, które symbolizuje nowe życie. Uważa się też, że jajko daje niesamowitą witalność, zdrowie oraz płodność i nowe życie. Właśnie z tego ostatniego powodu spożywamy jajka na Wielkanoc.

>> Sprawdź też: Koszyk wielkanocny: jak go udekorować? [GALERIA] >>

Jajka na Wielkanoc: jak je wykorzystać jako dekorację?

Prawdzwie jajka można wykorzystać w dekoracji na dwa sposoby. Po pierwsze, w całości gotowane na twardo lub w postaci wydmuszki. Ta pierwsza opcja sprawdzi się przy ciężkich ozdobach, ponieważ może wytrzymać większy nacisk. Takie pisanki będą świetnie prezentowały się w kolorowych podstawkach. Główną wadą wydmuszek jest fakt, że są bardzo delikatne. Można jednak je zastosować w różnych przypadkach. Przykładowo, jeśli nie chcesz kupować plastikowych zawieszek, możesz wykonać je właśnie z takich wydmuszek. Inną alternatywą będzie wykonanie doniczki dla małego kwiatka. Wystarczy do środka skorupki włożyć trochę podłoża i "zasadzić" w niej roślinę.

>> Czytaj także: Rzeżucha na Wielkanoc: pomysły na dekoracje [5 propozycji] >>

Jajka na Wielkanoc: jakie rozwiązania są najoryginalniejsze?

Jeśli chodzi o dekoracje z jajek na Wielkanoc, są one bardzo proste w przygotowaniu. Potrzebne będzie ci kilka pisanek i wydmuszek, a inne niezbędne sprzęty na pewno masz w domu na co dzień. Jednymi z najoryginalniejszych ozdób są te niekonwencjonalne. Wystarczy, że puścisz wodzę fantazji, a wykonanie odpowiedniej dekoracji nie zajmie ci więcej niż kilkanaście minut. Spróbuj wykorzystać np. kolorwą rafię, sizal lub żywe kwiaty. Ciekawym elementem ozdobnym może okazać się również rzeżucha.

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2016-03-23
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.