Prezent dla 6-latka. Zabawki edukacyjne dla 6-latków

Prezent dla 6-latka
fot.: thinkstockphotos.com

Wybór prezentu dla 6-latka nie należy do łatwych. Sześciolatki mają już swoje zainteresowania i zapytane - co chciałyby dostać, z pewnością wymienią przynajmniej jedną wymarzoną zabawkę. Nie masz pomysłu na prezent dla 6-latka? Prezentujemy wybór zabawek dla 6-latków w różnych opcjach cenowych!

Na jakim etapie rozwoju jest 6-latek?

Dziecko w wieku 6 lat chodzi do przedszkola, albo zaczyna już przygodę ze szkołą. Sześciolatek nie ma już żadnych problemów z komunikacją, umie przedstawić się, wie ile ma lat, zna członków swojej rodziny i umie nazywać zjawiska, nawet te dotąd nieznane. 6-letnie dzieci zazwyczaj są bardzo aktywne, potrafią już jeździć na rowerze bez dodatkowych kółek czy pomocy rodziców, sięgają również po deskorolkę, hulajnogę czy rolki. Duża aktywność dziecka wiąże się z możliwością kontuzji i wypadków, dlatego warto zaopatrzyć go w kask i ochraniacze oraz przypominać o zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze i przejściach dla pieszych.

Rozwój intelektualny dzieci w tym wieku postępuje bardzo szybko. Chętnie uczą się nowych rzeczy i są ciekawe otaczającego świata. Sześciolatki znają dni tygodnia i miesiące, niektóre korzystają z zegarków i podejmują próby pisania, jeśli wcześniej uczyły się liter. Potrafią rysować i malować ludzką postać czy konkretne kształty (koło, kwadrat, trójkąt, drzewo, dom).

6. rok życia dziecka to również kolejny etap rozwoju emocjonalnego. W życiu dziecka mogą pojawić się pierwsi przyjaciele, z którymi zabawy wydają się fajniejsze. 6-latki lubią się bawić, ale ciężko przychodzi im przegrywanie, a potrzeba wygrywania jest tak silna, że może rodzić konflikty. W związku z tym rodzice powinni uczyć dziecko radzenia sobie z negatywnymi emocjami i tłumaczyć, że nie zawsze się wygrywa, a przegrana wcale nie musi być porażką. Zmienne nastroje sześciolatków to standardowe zachowania w tym wieku. Od radości i zachwutu, np. nową zabawką, potrafią przejść do ataku złości, kiedy coś się nie udaje.

Nie przegap

Prezenty dla 6-latków do 100 zł

Prezenty odgrywają w życiu dzieci bardzo ważną rolę. Czekają na nie, doskonale znają datę urodzin i inne okazje podczas, których mogą być obdarowane prezentami - dlatego wybór upominku jest dosyć trudny. W końcu zależny nam na tym, żeby prezent się spodobał 6-latkowi, miał walory edukacyjne i nie zrujnował naszej kieszeni. Doskonałym i ponadczasowym pomysłem na prezent dla 6-latka będą gry planszowe, puzzle i różnego rodzaju łamigłówki. Na rynku dostępnych jest wiele gier przeznaczonych dla dzieci od 6. roku życia. Ten rodzaj zabawek dla sześciolatków pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, jednoczy rodzinę, wzmacnia więzi i szybko się nie nudzi. Z kolei dziewczynki ucieszą się z mozaiki i obrazków do układania za pomocą małych koralików. Prezent, który ćwiczy zdolności manualne dziecka to świetny pomysł!

fot. Gra komputerowa WRC 60 zł, gra Dinner Mania 15 zł, gra Symulator Poczty 13 zł, Trefl  Art Box Minnie Mouse zestaw kreatywny 20 zł, Wyścig pingwinów gra 35 zł, Gra Kim jestem? 40 zł, Plastikowe Klocki Meli Basic 600 szt. 85 zł,

Prezenty dla 6-latków do 250 zł

Świetnym pomysłem na prezent dla 6-latka będą klocki Lego. Dzieci uwielbiają się nimi bawić, a kupując zestaw podstawowy - przy kolejnych okazjach możemy go rozbudowywać. Dzięki temu mamy rozwiązany problem z zakupem upominku na następną okazję. Aktywne dzieciaki z pewnością ucieszą się z deskorolki, hulajnogi lub rolek. Następną kategorią prezentową są gry komputerowe, najlepiej wybierać takie, które służą nauce. Możemy też wybrać  grę zgodną z zainteresowaniami 6-latka. Mamy wtedy pewność, że prezent się spodoba i nie będzie rzucony w kąt. Ciekawymi propozycjami gier tematycznych są Symulator Poczty, WRC, Diner Mania.

Nauka alfabetu czyli jak nauczyć dziecko liter? >>

fot. Lego Friends 120 zł, Deskorolka plastikowa Mint/Pastel 100 zł , Hulajnoga Milly Mally 147 zł, Playmobil  Pojazd terenowy policji z motorówką 110 zł, Kulodrom drewniany 169 zł, Magiczne mozaiki 34 zł,

Prezenty dla 6-latków do 500 zł

Dla 6-latków coraz atrakcyjniejsze wydają się zabawki elektroniczne, zwłaszcza, że w tym wieku dzieci coraz częściej chcą mieć te same zabawki, co koledzy, albo lepsze. Jeśli zamierzamy wydać na prezent większą kwotę możemy zdecydować się na zakup smartfona dla dzieci. Są one stworzone z myślą o najmłodszych, mają edukacyjne aplikacje i są bezpieczne. Z kolei sześciolatka z pewnością ucieszy się z drewnianego domku dla lalek. To ponadczasowy prezent na lata.

Ćwiczenia ortograficzne dla dzieci >>

fot. Smartfon Mio Phone 499 zł, Punky hulajnoga trójkołowa 269 zł, Crayola, wirtualne projektowanie Dom Mody 230 zł, Drewniany domek dla lalek Ecotoys 269 zł,  Deskorolka z podświetleniem LED 149 zł,

Aktualizacja: 2017-03-09 Publikacja: 2016-11-18
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.