3-latka doprowadziła do śmierci starszą o rok siostrę. Zawiniła nieuwaga rodziców

2023-03-14 14:30

To zdarzenie było "tragiczne", ale "bardzo możliwe do uniknięcia", jak przekazali przedstawiciele władz w rozmowach z mediami. Do wypadku doszło w domu rodzinnym dziewczynek, podczas wizyty znajomych. 3 i 4-latka przebywały bez nadzoru dorosłych, w sypialni rodziców. Wystarczyło kilka chwil i doszło do niewyobrażalnej tragedii.

3-latka doprowadziła do śmierci siostry.
Autor: Getty Images 3-latka doprowadziła do śmierci siostry. "Wydaje się, że jej działanie było niezamierzone"

Do tego tragicznego w skutkach wypadku dosżło w Teksasie. 3-letnia dziewczynka śmiertelnie postrzeliła swoją o rok starszą siostrę przy użyciu broni, która była własnością ich rodziców. 

- Wydaje się, że jej działanie było niezamierzone - mówił w rozmowie z mediami Ed Gonzalez, szeryf teksańskiego hrabstwa Harris. Najprawdopodobniej rodzicom zostaną postawione zarzuty niezabezpieczenia broni. 

Sprawdź: Ryzyko i niebezpieczne zabawy są dzieciom potrzebne do rozwoju. Dlaczego warto się na nie zgodzić?

Myślisz, że to bunt trzylatka? Tak maluch prosi o okazanie mu miłości

Dowiedz się: Liczba prób samobójczych dzieci wzrosła o 60 proc. - jak pomóc dziecku z myślami samobójczymi?

Broń w rękach dzieci - na porządku dziennym?

Wypadki z użyciem broni nie są w USA niczym wyjątkowym, choć w tym przypadku doszło do niesamowitej tragedii - zginęło 4-letnie dziecko, a cała rodzina, na czele z jego siostrą, która chwyciła za spust, z pewnością do końca życia będzie zmagać się z traumą. 

Według danych policyjnych, cytowanych przez stację CNN, w latach 2015-2020 doszło do co najmniej 2070 nieumyślnych strzelanin z udziałem dzieci poniżej 18. roku życia. W ich wyniku zginęło łącznie aż 765 osób, a 1366 zostało rannych. Co gorsza, w 30 proc. tych przypadków, broń była użyta przez dzieci poniżej 9. lat.

Przeczytaj: Łódź. Chłopiec uratował ojca, bo znał kilka zasad. "Niezwykle rezolutne dziecko"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza