Za te zabawki do piaskownicy dostaniesz odznakę matki roku. Mniej niż 100 zł, czas wolny gratis

2022-03-29 15:44
Zabawki do piaskownicy
Autor: Getty Images Te zestawy do piaskownicy pokocha każde dziecko

W ciepłe miesiące dzieci całe dnie spędzają na placach zabaw. Jedną z ich ulubionych atrakcji są piaskownice. Zabawa w piasku pochłania dzieci od pokoleń, bo za każdym razem można wymyślać coś nowego, rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Jakie zabawki do piaskownicy kupić dziecku, by dać mu pomysł na wiele pochłaniających zabaw?

Zabawki do piaskownicy to od jakiegoś czasu, nie tylko wiaderko, konewka, łopatka, grabki i kilka foremek. Taki zestaw może przydać się dziecku na plaży, gdy mamy ograniczone miejsce na bagaż, a za sprawą dostępności wody, zabawa sama się rozkręca. W piaskownicy zaś, warto mieć dla dziecka coś bardziej kreatywnego. Dzięki temu, nie będziemy słyszeć w kółko „nudzi mi się”, jak to lubią powtarzać maluchy. Co zatem wybrać? Mamy kilka rad i pomysłów na zabawy w piaskownicy.

W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?

Spis treści

  1. Praktyczne zabawki do piaskownicy dla dziecka
  2. Kreatywne zabawy w piaskownicy
  3. Nasz przegląd zabawek do piaskownicy

Praktyczne zabawki do piaskownicy dla dziecka

Nie każdy zestaw do piaskownicy jest praktyczny. Jeśli dziecko korzysta z piaskownicy przy własnym domu, na własnym ogródku, sprawa jest prosta w organizacji. Jeśli zaś trzeba dojść na osiedlowy, czy też miejski plac zabaw, warto zwrócić uwagę na kwestie praktyczne. Dobrze, aby zestaw do piaskownicy dał się łatwo przenieść, najlepiej – przez dziecko. To uczy samodzielności, a rodzicom ułatwi życie. Można wybrać wózki do ciągnięcia, taczki do pchania, zestawy w plecaczku, czy koszyku.

Zobacz także: Pomysły na zabawę na plaży - co można robić z maluchem na plaży?

Kreatywne zabawy w piaskownicy

Dzieci uwielbiają zabawy w piasku, ale w pewnym momencie, i na pewnym etapie ich rozwoju, zwykłe robienie babek, czy kopanie dołków zaczyna się nudzić. Fajnym rozwiązaniem jest wówczas kreatywna zabawa z piaskiem, chociażby w odgrywanie ról. Dzieci wciągną się na wiele godzin w zabawy takie jak:

  • Zabawa w budowniczego – do takich zabaw producenci przygotowali specjalne foremki w kształcie cegieł. Zestawy budowniczego mają zazwyczaj też zabawkowy kask i taczkę
  • Zabawa w ogrodnika – sadzenie kwiatków, koszenie trawy, taka zabawa to nieskończone możliwości, które umili piasek i zazwyczaj rosnące wokół placów zabaw rośliny łąkowe.
  • Zabawa w gotowanie – to już klasyk dzieciństwa od lat. Teraz jednak producenci idą o krok dalej i umożliwiają dzieciom wiele jej wariantów. Można bawić się w piknik, można przygotowywać babeczki, czy też otworzyć lodziarnię. Wszystko z wykorzystaniem odpowiednich zabawek.

Nasz przegląd zabawek do piaskownicy

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza