Bajki dla chłopców - 4 najlepsze bajki dla chłopców na You Tube

2018-08-08 12:59

Bajki dla chłopców to nie tylko historie o samochodach, rycerzach  czy też piłce nożnej. Bajki dla chłopców to opowiadania o tolerancji, miłości czy mądrości. Sprawdź najlepsze bajki dla chłopców, które znajdziesz na You Tube.

bajki dla chłopców
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Bajki dla chłopców – na co zwrócić uwagę?
  2. Wartościowe bajki dla chłopców z You Tube
  3. Trzy małe świnki
  4. Jaś i Małgosia
  5. Pinokio
  6. Lew i mysz

Bajki dla chłopców – na co zwrócić uwagę?

Choć przyjęło się, że chłopcy oglądają tylko bajki, w których bohaterami są dzielni wojownicy czy szybkie samochody, prawdą jest, że bajki dla chłopców mogą być zupełnie inne.

Chłopcy chętnie oglądają postaci charyzmatyczne, ciekawe świata i żądne przygód, ale też takie, które wykazują się empatią i cenią sobie takie wartości jak przyjaźń, rodzina czy miłość. Oto bajki dla chłopców, w których można znaleźć wiele tych cech.

Wpadki i tajemnice ukryte w bajkach

Wartościowe bajki dla chłopców z You Tube

Trzy małe świnki

Bajka opowiada o trzech świnkach, które po opuszczeniu rodzinnego domu, musiały zapewnić sobie bezpieczne schronienie. Każda ze świnek zbudowała dom z różnych materiałów. Niestety tylko jedna świnka postawiła solidny dom z cegieł, pozostała dwójka zbudowała domki, które łatwo zniszczył wilk. Tylko trzeci dom dał wszystkim bezpieczne schronienie.

Morał z tej bajki jest taki, by po pierwsze – słuchać rad dorosłych, a po drugie – wykonywać zadania najlepiej jak się umie. Sukces możliwy jest tylko wtedy, gdy damy z siebie wszystko.

Jaś i Małgosia

Jest to opowieść o rodzeństwie, które wygnane z domu trafiło do chatki złej czarownicy. Czarownica uwięziła je i chciała zjeść, na szczęście dzięki sprytowi dzieci, udało się ją oszukać i uciec z pułapki. Dzieci szczęśliwie wróciły do domu.

Bajka opowiada o odwadze i o tym, że z każdej sytuacji można znaleźć wyjście. Jest pochwałą sprytu i współpracy. „Jaś i Małgosia” to również bajka o miłości i oddaniu rodzeństwa.

Zobacz także:

Najpiękniejsze baśnie dla dzieci

Najpopularniejsze baśnie Andersena

5 wartościowych bajek dla dziewczynek na You Tube

5 najpopularniejszych baśni braci Grimm

Bajki Disneya. TOP 10 kultowych filmów

Czytanki po angielsku i bajki do oglądania [TOP 10]

Jakie baśnie dla dzieci wybrać do czytania?

Pinokio

Opowieść o drewnianym ludziku, który marzył by stać się prawdziwym chłopcem. Ucieka od swojego ojca i przeżywa rozmaite, często niebezpieczne przygody. Ta ponadczasowa historia pokazuje, jak ważna w życiu jest edukacja i czym może się skończyć sprzeciw wobec zakazów dorosłych.

„Pinokio” uczy tego, że każdy jest odpowiedzialny za swoje czyny. Pokazuje też, że takie wartości jak przyjaźń, prawda czy życzliwość bardzo ułatwiają życie.

Lew i mysz

To bajka o przyjaźni, ale też o akceptacji i zwalczaniu uprzedzeń. Bohaterką jest mała myszka, która się wszystkiego boi, a jej lęk jest wyśmiewany przez mieszkańców lasu. By udowodnić wszystkim swoją odwagę, mysz zakrada się do lwa i wchodzi na jego grzbiet. Lew daruje jej życie, a ona obiecuje mu się odwdzięczyć. I rzeczywiście wkrótce jest ku temu okazja – mała myszka ratuje lwa z pułapki, a zwierzęta tak różne – stają się najlepszymi przyjaciółmi.

Bajka pokazuje, że warto przezwyciężać swoje lęki i pomagać tym, którzy są w potrzebie.

Czy rozpoznasz gwiazdy na zdjęciach z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 9
Na tym zdjęciu widzimy...
Zdjęcie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza