Fantastyczne przygody sympatycznej Lilki - "Lilka i spółka" oraz "Lilka i wielka afera" Magdaleny Witkiewicz

2017-10-10 12:21

Lilka - bohaterka ksiażek dla dzieci uatorstwa Magdaleny Witkiewicz to nietuzinkowa postać, którą pokochają najmłodsi. Wraz z rodzeństwem niesfornym i wszystkożernym Matewką, „prawie dorosłą” Wiki i Wojtkiem będą przysparzać Ciotce Jadźce, do której wbrew swojej woli jadą na wakacje, sporo kłopotów.

Lilka 2
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. Lilka i jej przygody
  2. Autorka Lilki
  3. Już wkrótce kolejne części przygód Lilki

Któż z nas nie czytał w dzieciństwie powieści z serii o Mikołajku? Kto nie wracał do tych książek Sempégo i Goscinnego już jako dorosły – czytając je wraz ze swoimi pociechami, ale i nierzadko także dla własnej przyjemności? Przygody, przyjaciele, miejsca i smaki naszego szczenięctwa zostają w naszej pamięci na całe życie.

Lilka i jej przygody

Przygody Lilki to splot różnego rodzaju perypetii, fantastycznych pomysłów, które wprowadzane w życie sprawiają, że nasze pociechy chciałyby się z Lilką i jej przyjaciółmi zaprzyjaźnić. Spostrzeżenia Lilki trafiają w wyobraźnię dzieci, pobudzając ją i zachęcając do działania.

- Czytając Lilkę i spółkę, czułam, jakbym tam była i z boku przyglądała się wszystkiemu. Kilka pomysłów muszę sprawdzić z moją młodszą siostrą – napisała dziewięcioletnia Daria.

Autorka Lilki

Autorką serii jest Magdalena Witkiewicz – pisarka literatury kobiecej, jak również tej dla najmłodszych. W swoich książkach porusza tematy ważne, opisując je w sposób smakowicie lekki  i przystępny dla młodego czytelnia. Uczy poprzez zabawę, rozwija, pobudza kreatywność, otula słowem. Rysunki inspirujące fantazję dzieciaków wykonała Joanna Zagner-Kołat, znana ilustratorka tekstów dla dzieci.

Autorkę i bohaterów jej książek najmłodsi czytelnicy będą mogli spotkać na Targach w Krakowie 27 października na stoisku „Od Deski Do Deski” https://www.facebook.com/events/131471444152489 .

Już wkrótce kolejne części przygód Lilki

"Lilka i spółka" oraz "Lilka i wielka afera" to reedycje przygotowane przez Wydawnictwo Tamasza Sekielskiego „Od Deski Do Deski”. Wydawnictwo stawia na otaczającą nas rzeczywistość, którą ujmuje m.in. w ramy serii „Na/Faktach”, serwując reportaże fabularyzowane i nie tylko. Postanowiło wyjść z propozycją także dla najmłodszych – Lilka jest owocem fascynacji literaturą dla dzieci. W „Od Deski Do Deski” ukażą się wszystkie części o Lilce – autorka aktualnie przygotowuje trzecią część przygód małej psotnicy i jej przyjaciół.  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza