Pomysły na spędzenie wakacji z dzieckiem w mieście - co robić, gdy latem zostajesz w domu?

2023-06-26 14:21

Wyjazd nad morze czy w góry z dzieckiem trwa zwykle dwa tygodnie, a wakacje to przecież ponad dwa miesiące. Co robić z dzieckiem w mieście, aby spędzało czas w atrakcyjny i ciekawy sposób? Oto nasze pomysły na wakacje w mieście.

Pomysły na spędzenie wakacji z dzieckiem w mieście
Autor: Getty images Pomysły na spędzenie wakacji z dzieckiem w mieście - co robić, gdy latem zostajesz w domu?

Spędzanie wakacji w mieście nie oznacza, że dziecko musi się nudzić. Oferta atrakcji dla dziecka w mieście jest zazwyczaj tak duża, że dla każdego malucha można coś znaleźć.

 • Zajęcia „Lato w mieście” – organizowane przez poszczególne dzielnice cieszą się rokrocznie ogromnym zainteresowaniem. Program zapewnia dziecku opiekę w godzinach pracy, posiłki i różne zajęcia sportowe, artystyczne, edukacyjne i kulturalne. Chętnych na zajęcia jest bardzo wielu, także dlatego, że akcja finansowana jest przez miasto. Rodzice płacą tylko za posiłki.
 • Półkolonie – w czasie, gdy dziecko nigdzie nie wyjeżdża, możesz zapisać je na dodatkowe odpłatne zajęcia, organizowane przez różne ośrodki. Odbywają się one zwykle w godzinach 7-17. Oferta jest bardzo bogata: warsztaty ceramiki, zajęcia plastyczne, sportowe, nauka tańca, wyjścia do kina, teatru, zoo, muzeów, na basen. Dziećmi zajmuje się profesjonalna kadra, trenerzy i animatorzy. Często w czasie zajęć dziecko ma zapewniony posiłek. Taka forma spędzania wakacji w mieście dostępna jest już od 3. roku życia dziecka.

Czytaj również: Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: do którego parku rozrywki wybrać się z dzieckiem?

Atrakcje dla dzieci - Warszawa 2021. Gdzie pójść z dzieckiem w stolicy?

W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?

Pomysły na spędzanie lata w mieście z dzieckiem

 • Basen – w upały pójście na basen to wyjątkowa przyjemność dla dziecka w każdym wieku, a do tego relaks dla rodziców. W wakacje możesz poświęcić więcej czasu na nauczenie smyka pływania.
 • Rower – lato to znakomita okazja, by nauczyć dziecko jeździć na rowerze. Jeśli dziecko sprawnie już jeździ, jak najczęściej wybierajcie się na bliższe i dalsze wycieczki po okolicy.
 • Zajęcia w muzeach i innych ośrodkach – w każdym mieście organizowane są wystawy, zajęcia, gry miejskie i warsztaty przeznaczone dla dzieci. Na przykład w Warszawie specjalną ofertę wakacyjną ma Centrum Nauki Kopernik, Zamek Królewski, Muzeum Narodowe czy Muzeum Historii Żydów Polskich.
 • Kino letnie - duże miasta często w wakacje oferują plenerowe kino. Nie ma nic przyjemniejszego, niż wziąć kocyk i przekąski, a potem udać się do parku i wspólnie zobaczyć film pod gołym niebem!
 • Plenerowe warsztaty malarskie - latem często organizowane są różne zajęcia, dzięki którym dzieci mogą "wyżyć się" artystycznie. Letnie warsztaty z malowania, rzeźbienia, lepienia z gliny to wspaniały pomysł na zagospodarowanie wolnego czasu dla dziecka
 • Rejs statkiem - miasta położone nad wodą często organizują rejsy statkiem. W Warszawie można za darmo popłynąć tramwajem wodnym, w innych miastach skorzystać z przepraw promowych. Warto z tego skorzystać, bo to wspaniała miejska atrakcja
 • ZOO - każde duże miasto ma swój ogród zoologiczny, w którym można znaleźć wytchnienie w upalny, letni dzień. Spacer po ZOO to wspaniała rozrywka 
 • Poznawanie najbliższej okolicy – na pierwszy rzut oka wydaje się nudne, ale bardzo możliwe, że będziecie zaskoczeni tym, co ciekawego znajduje się w waszym mieście. Przejrzyj przewodnik, na pewno w okolicy znajdzie się kamienica o intrygującej historii, park. Dowiedz się jak najwięcej o codziennie mijanych miejscach, a razem z dzieckiem spojrzycie na nie inaczej.
 • Zwiedzanie okolic miasta – warto zainteresować się, jakie ciekawe miejsca znajdują się w najbliższej okolicy. Często nie mamy pojęcia, że nie trzeba jechać daleko, by atrakcyjnie spędzić czas. Sprawdź, może obok waszego miejsca zamieszkania znajduje się zalew, jezioro, skansen czy las. A jeśli przez wasze miasto przepływa rzeka lub znajduje się ono nad jeziorem, na pewno urządzone są nad nią miejskie plaże. To świetna namiastka wakacji nad morzem.

Mjakmama24.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza