Wystarczy 50 zł - zobacz propozycje niedrogich upominków na Dzień Dziecka

2022-05-31 10:49

Nawet mając ograniczone fundusze, można znaleźć upominek, który sprawi smykowi frajdę. W naszym przeglądzie, z pewnością znajdziesz prezent na Dzień Dziecka do 50 zł, który będzie strzałem w 10!

Wystarczy 50 zł - zobacz propozycje niedrogich upominków na Dzień Dziecka
Autor: Getty images Wystarczy 50 zł - zobacz propozycje niedrogich upominków na Dzień Dziecka

Niedrogi prezent dla dziecka wcale nie oznacza, że musi on być tandetny. Ważne, by znaleźć coś oryginalnego i dobrej jakości, co zaciekawi dziecko. Oto nasze pomysły na prezent na Dzień Dziecka do 50 zł.

Przygoda z Alpaką pomysłem na Dzień Dziecka

8 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka do 50 zł

Plastociasto lub piasek kinetyczny - to must have i jedna z ulubionych zabaw dla dzieci między 2, a nawet 10 rokiem życia. Do 50 zł można kupić zestawy z całkiem duzą ilością gadżetów, które urozmaicą zabawę. 

Kredki akwarelowe – niezwykłe kredki, które dają efekt podobny do malowania farbami. Można ich używać na wiele sposobów – rysować jak zwykłymi kredkami, przeciągać mokrym pędzlem po wykonanym przy pomocy kredek rysunku, nabierać pędzlem kolory z kredek. Kredki umożliwiają mieszanie kolorów, również po narysowaniu. Aby rysunek po wykonaniu nie marszczył się, konieczny jest blok o grubych kartkach. 

Klocki kukurydziane – to kolorowe chrupki, które nie służą do jedzenia, tylko do zabawy. Są zrobione z kukurydzy, wody i barwników spożywczych, więc ich połknięcie nie jest szkodliwe. Klocki są plastyczne, a dziecko może z nich budować różne konstrukcje, wystarczy tylko wilgotna ściereczka. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia. 

Książka – na rynku jest mnóstwo niedrogich, a wartościowych książeczek, które spodobają się dzieciom. Proponujemy np.: „Co wypanda, a co nie wypanda” – poradnik dobrego wychowania dla najmłodszych, „Albert i potwór” – opowieść o tym, jak pod łóżkiem Alberta zamieszkał potwór, „Bobo poznaje świat” – historyjki obrazkowe o sympatycznej koszatce dla najmłodszych dzieci, „Zuza chce mieć dzidziusia” – zabawna historia o 7-latce, która chce mieć dziecko.

Gra planszowa – prócz drogich planszówek w sklepach bez problemu znajdziesz gry dla dzieci do 50zł. Taka zabawka nie znudzi się szybko dziecku, a do tego wesprze jego rozwój. Polecamy: „Skaczące czapeczki”, „Przeczytam ci, mamo”, „Basen!”, „Lody!”, „Quiz Gdzie raki zimują?”, „Pamięć Reksio”.

Czytaj również: Prezent na Dzień Dziecka: zrób sama zabawkową kuchenkę [KROK PO KROKU] >>

Gdzie zabrać dziecko na Dzień Dziecka? [7 POMYSŁÓW] >>

Puzzle – dziecko może się nimi bawić samo, ale taka zabawka może też być okazją do spędzania wartościowego czasu z pociechą, zwłaszcza, jeśli to puzzle o wielu elementach. Można wybrać puzzle z ulubionymi bohaterami bajek, albo też puzzle tematyczne, np. mapy świata.

Kolorowanki 3D i kolorowanki XXL – jak sama nazwa wskazuje, to nie są zwykłe kolorowanki. Mają wymiary 120 x 80 cm, dlatego kolorując je, dziecko ma wrażenie, że koloruje dywan. Nie musi używać kredek, może kolorować rysunki farbami, bo kolorowanka ma wzmocniony spód, dzięki czemu nie przesiąka. Można ją wielokrotnie rozkładać i zwijać, a kolorować może kilka dzieci jednocześnie. Dostępne są cztery warianty: zoo, budowa, ulica i księżniczki, a rysunki są bogate w szczegóły. Zabawka spodoba się dziecku, które do tej pory nie interesowało się kolorowankami. 

Strój do zabaw w role - dzieci uwielbiają się przebierać. Świadczyć może o tym chociażby niesłabnąca od dekad popularność bali przebierańców. Niedrogo możemy kupić stój pirata, lekarza, strażaka, policjanta, czy księzniczki, który urozmaici zabawę i pobudzi wyobraźnię. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza