Wystarczy 50 zł - zobacz propozycje niedrogich upominków na Dzień Dziecka

2023-05-31 13:44

Nawet mając ograniczone fundusze, można znaleźć upominek, który sprawi smykowi frajdę. W naszym przeglądzie, z pewnością znajdziesz prezent na Dzień Dziecka do 50 zł, który będzie strzałem w 10!

Wystarczy 50 zł - zobacz propozycje niedrogich upominków na Dzień Dziecka
Autor: Getty images Wystarczy 50 zł - zobacz propozycje niedrogich upominków na Dzień Dziecka

Niedrogi prezent dla dziecka wcale nie oznacza, że musi on być tandetny. Ważne, by znaleźć coś oryginalnego i dobrej jakości, co zaciekawi dziecko. Oto nasze pomysły na prezent na Dzień Dziecka do 50 zł

Przygoda z Alpaką pomysłem na Dzień Dziecka

Spis treści

  1. 8 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka do 50 zł

8 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka do 50 zł

Plastociasto lub piasek kinetyczny — to must have i jedna z ulubionych zabaw dla dzieci między 2, a nawet 10. rokiem życia. Do 50 zł można kupić zestawy z całkiem dużą ilością gadżetów, które urozmaicą zabawę. 

Kredki akwarelowe – niezwykłe kredki, które dają efekt podobny do malowania farbami. Można ich używać na wiele sposobów – rysować jak zwykłymi kredkami, przeciągać mokrym pędzlem po wykonanym przy pomocy kredek rysunku, nabierać pędzlem kolory z kredek. Kredki umożliwiają mieszanie kolorów, również po narysowaniu. Aby rysunek po wykonaniu nie marszczył się, konieczny jest blok o grubych kartkach. 

Klocki kukurydziane – to kolorowe chrupki, które nie służą do jedzenia, tylko do zabawy. Są zrobione z kukurydzy, wody i barwników spożywczych, więc ich połknięcie nie jest szkodliwe. Klocki są plastyczne, a dziecko może z nich budować różne konstrukcje, wystarczy tylko wilgotna ściereczka. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 3. roku życia. 

Książka – na rynku jest mnóstwo niedrogich, a wartościowych książeczek, które spodobają się dzieciom. Proponujemy np.: „Co wypanda, a co nie wypanda” – poradnik dobrego wychowania dla najmłodszych, „Albert i potwór” – opowieść o tym, jak pod łóżkiem Alberta zamieszkał potwór, „Bobo poznaje świat” – historyjki obrazkowe o sympatycznej koszatce dla najmłodszych dzieci, „Zuza chce mieć dzidziusia” – zabawna historia o 7-latce, która chce mieć dziecko.

Gra planszowa – prócz drogich planszówek w sklepach bez problemu znajdziesz gry dla dzieci do 50 zł. Taka zabawka nie znudzi się szybko dziecku, a do tego wesprze jego rozwój. Polecamy: „Skaczące czapeczki”, „Przeczytam ci, mamo”, „Basen!”, „Lody!”, „Quiz Gdzie raki zimują?”, „Pamięć Reksio”.

Czytaj również: Prezent na Dzień Dziecka: zrób sama zabawkową kuchenkę [KROK PO KROKU] 

Gdzie zabrać dziecko na Dzień Dziecka? [7 POMYSŁÓW]

Puzzle – dziecko może się nimi bawić samo, ale taka zabawka może też być okazją do spędzania wartościowego czasu z pociechą, zwłaszcza jeśli to puzzle o wielu elementach. Można wybrać puzzle z ulubionymi bohaterami bajek, albo też puzzle tematyczne, np. mapy świata.

Kolorowanki 3D i kolorowanki XXL – jak sama nazwa wskazuje, to nie są zwykłe kolorowanki. Mają wymiary 120 x 80 cm, dlatego kolorując je, dziecko ma wrażenie, że koloruje dywan. Nie musi używać kredek, może kolorować rysunki farbami, bo kolorowanka ma wzmocniony spód, dzięki czemu nie przesiąka. Można ją wielokrotnie rozkładać i zwijać, a kolorować może kilka dzieci jednocześnie. Dostępne są cztery warianty: zoo, budowa, ulica i księżniczki, a rysunki są bogate w szczegóły. Zabawka spodoba się dziecku, które do tej pory nie interesowało się kolorowankami. 

Strój do zabaw - dzieci uwielbiają się przebierać. Świadczyć może o tym chociażby niesłabnąca od dekad popularność balu przebierańców. Niedrogo możemy kupić stój pirata, lekarza, strażaka, policjanta, czy księżniczki, który urozmaici zabawę i pobudzi wyobraźnię. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza