Abaton Sanatorium Uzdrowiskowe Krynica-Zdrój

2010-07-13 13:02

Sanatorium Abaton położone jest w centrum Krynicy-Zdroju, w pobliżu parku, deptaku i pijalni wód. Specjalizuje się w leczeniu i profilaktyce schorzeń związanych z przemianą materii, chorób układu pokarmowego, moczowego i chorób zwyrodnieniowych. Przeciętnie wyglądający budynek kryje miejsce, do którego aż chce się wracać.

Abaton Sanatorium Uzdrowiskowe Krynica-Zdrój
Autor: Thinkstockphotos.com Abaton Sanatorium Uzdrowiskowe Krynica-Zdrój oferuje całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską.

Spis treści

 1. Sanatorium Abaton: profil leczniczy
 2. Sanatorium Abaton: zabiegi
 3. Sanatorium Abaton: warunki pobytu

Abaton Sanatorium Uzdrowiskowe, które znajduje się w Krynicy-Zdroju, niedaleko od granicy ze Słowacją, ze względu na profesjonalny i życzliwy personel od lat cieszy się dobrą opinią. Abaton położony jest na płaskim terenie, co nie jest bez znaczenia dla osób z ograniczoną swobodą ruchu.

Sanatorium Abaton: profil leczniczy

Oferta ośrodka skoncentrowana jest przede wszystkim na leczeniu i profilaktyce schorzeń związanych z przemianą materii (osteoporoza i otyłość) i wydzielaniem wewnętrznym (cukrzyca), chorób układu pokarmowego, moczowego i współistniejących chorób narządu ruchu (zmiany zwyrodnieniowe).

Sanatorium Abaton: zabiegi

Sanatorium w Krynicy-Zdroju specjalizuje się w zabiegach z zakresu:

 • hydroterapii (kąpiele mineralne, bicze, masaż wirowy kończyn górnych i dolnych, kąpiel czterokomorowa Aquavibron kąpiel perełkowa, także z dodatkiem olejku, kąpiel solankowa)
 • fizykoterapii (zabiegi światło- i elektrolecznicze: interdyn, leżanka masująca, jonoforeza, tera-puls, ultradźwięki, lampa kwarcowa, sollux, magnetronic, materac magnetyczny, lampa bio)
 • kinezyterapii (gimnastyka lecznicza zbiorowa i indywidualna)
 • okłady borowinowe, kąpiel borowinowa

Sanatorium Abaton: warunki pobytu

 • zakwaterowanie: obiekt dysponuje 140 miejscami w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych, wyposażonych w odbiornik telewizyjny, radio, telefon, czajnik bezprzewodowy. Pokoje 1- i 2-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, 3-osobowe z umywalką, WC i natryskiem na korytarzu
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja); diety: normalna, lekkostrawna, cukrzycowa, wątrobowa
 • opieka medyczna: lekarsko-pielęgniarska (całodobowa)

Dodatkowe usługi

 • parking
 • wycieczki krajowe i zagraniczne
Warto wiedzieć

Będąc w Sanatorium Abaton warto zahaczyć o Beskid Sądecki, a tam o Kamianną, Dolinę Popradu, Wieliczkę i Zakopane. Natomiast będąc na Słowacji warto obejrzeć Starą Lubownię, Bardejov, Wysokie Tatry i Vrbov. Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę do Węgier, koniecznie zobacz Budapeszt i Miszkolc. Do miłych wspomnień może należeć spacer po Krynicy z przewodnikiem. W pamięci pozostaną także piesze wycieczki na Górę Parkową i Jaworzynę.

To ci się przyda

Abaton Sanatorium UzdrowiskoweSpółdzielnia Pracy NiepublicznyZakład Opieki Zdrowotnejul. Cicha 4–633-380 KRYNICA-ZDRÓJtel. 18 471 28 32 (do 34)recepcja_abaton@poczta.onet.plwww.abaton-krynica.com.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza