Uzdrowisko Karlowe Wary (Karlovy Vary)

2014-04-25 15:30

Uzdrowisko Karlowe Wary to największe i najbardziej znane czeskie uzdrowisko. Słynie ono z gorących źródeł mineralnych, których właściwości lecznicze były już znane we wczesnym średniowieczu. Karlowarska woda źródlana jest wykorzystywana w leczeniu m.in. paradontozy i osób, które przebyły choroby onkologiczne.

Uzdrowisko Karlowe Wary (Karlovy Vary)
Autor: Thinkstockphotos.com Uzdrowisko Karlowe Wary to największe i najbardziej znane czeskie uzdrowisko.

Spis treści

  1. Uzdrowisko Karlowe Wary - właściwości lecznicze
  2. Uzdrowisko Karlowe Wary - obiekty uzdrowiskowe
  3. Uzdrowisko Karlowe Wary - profil leczniczy

Uzdrowisko Karlowe Wary to największe i najbardziej znane uzdrowisko w Czechach, które położone jest w zachodniej części kraju, w dolinie rzeki Tapla, wtulonej między zalesione stoki obszaru chronionego krajobrazu Sławkowski Las.

Uzdrowisko Karlowe Wary - właściwości lecznicze

O właściwościach leczniczych tutejszych wód dowiedziano się w XIV wieku, jednak złoty okres w dziejach uzdrowiska przypada na XVIII wiek. Obecnie jest tu 15 gorących źródeł mineralnych (najsłynniejsze "Vřídlo" bije z głębokości ponad 2000 m) i jedno zimne. Wszystkie wody mają podobny skład, ale dzięki różnej  temperaturze i zawartości CO2, wykazują różne działanie lecznicze. Ponadto w lecznictwie wykorzystuje się borowinę oraz gaz źródlany.

Warto wiedzieć

Warto zobaczyć

Będąc w Karlowych Warach koniecznie trzeba zobaczyć przepiękne kolumnady, przede wszystkim tę najsłynniejszą - neorenesansową Kolumnadę Młyńską. Turyści mogą być pod wrażeniem neobarokowego kompleksu Grandhotelu Pupp. Uwagę warto poświęcić także tutejszym kościołom, m.in. kościołowi parafialnemu św. Marii Magdaleny. Jeśli chcesz podziwiać panoramę miasta, koniecznie wjedź kolejką linową do punktu widokowego Jeleni Skok lub do wieży widokowej Diana. Przed wyjazdem nie zapomnij spróbować tradycyjnego likieru ziołowego Becherovka.

Uzdrowisko Karlowe Wary - obiekty uzdrowiskowe

Na terenie uzdrowiska Karlowe Wary działają m.in.:

  • Sanatorium Astoria
  • Bohemia-lázně a.s., sanatorium Kriváň
  • Sanatorium Moskevský dvůr
  • Lázeňský dům Chopin
  • MediSpa, takie jak: Spa Resort Sanssouci, Hotel Imperial, The medical spa resort MANES, Spa Hotel Thermal i Spa hotel Tosca

Uzdrowisko Karlowe Wary - profil leczniczy

Leczy się tutaj choroby układu trawiennego (żołądka, przełyku, jelit, woreczka żółciowego, wątroby i trzustki), zaburzenia przemiany materii (cukrzyca, otyłość), a także choroby układu ruchu, a nawet paradontozę. Pomoc znajdą tutaj również osoby, które przeszły choroby onkologiczne i neurologiczne.

To ci się przyda

Karlowe Wary - informacja turystyczna

Lázeňská 14360 01 Karlovy Vary+420 355 321 176więcej informacji na www.karlovyvary.cz/cs

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza