Uzdrowisko we Francji: Avène, Vichy i La Roche-Posay

2014-07-17 11:14
Uzdrowisko we Francji: Avène, Vichy i La Roche-Posay
Autor: Thinkstockphotos.com W uzdrowisku Avène wszystkie zabiegi bazują na tutejszej wodzie termalnej.

Uzdrowiska we Francji, takie jak Avène, Vichy i La Roche-Posay, to jedne z popularniejszych kurortów leczniczych w tym kraju. Łączy je wykorzystywanie w leczeniu uzdrowiskowym wód termalnych o wyjątkowym składzie.

Spis treści

 1. Uzdrowisko we Francji - Avène
 2. Uzdrowisko we Francji - Vichy
 3. Uzdrowisko we Francji - La Roche-Posay

Avène, Vichy i La Roche-Posay - to trzy największe uzdrowiska we Francji.

Uzdrowisko we Francji - Avène

 • właściwości lecznicze

W uzdrowisku wykorzystuje się głównie wodę termalną Avène, która jest niskozmineralizowana i bogata w krzemionkę. Wpływ na zdrowie kuracjuszy ma także położenie uzdrowiska - u podnóża górskiego łańcucha Sewenny, w zalesionej dolinie (Avène jest częścią  Regionalnego Parku Górnej Langwedocji)

 • profil leczniczy

Tutejsza woda pozawala na leczenie wielu chorób skóry, takich jak AZS, egzema, łuszczyca, rybia łuska, liszaje skórno-śluzówkowe, a także blizn i śladów po oparzeniach.

 • oferta zdrowotna

Wszystkie zabiegi bazują na wodzie termalnej Avène i są to kąpiele, natryski i zawijanie ciała.

Uzdrowisko we Francji - Vichy

Uzdrowisko we Francji - Vichy
Autor: Shutterstock Tutejsza woda na skórę działa antyoksydacyjnie i wzmacniająco,

Niepowtarzalny charakter miasteczko zawdzięcza architektom Napoleona III , który szczególnie upodobał sobie to uzdrowisko.

 • właściwości lecznicze

Już w czasach rzymskich znane były lecznicze właściwości tego źródła, a na nowo zostało ono odkryte dla kuracjuszy na początku XVIIwieku. Słynna woda zawiera aż 15 minerałów, m.in. żelazo, magnez, mangan, potas, wapń, miedź i cynk. Pomaga łagodzić dolegliwości reumatyczne, choroby zwyrodnieniowe stawów.

 • obiekty uzdrowiskowe

W Vichy działają dwa ośrodki – Thermes Callou i Thermes Des Dômes.

 • profil leczniczy

Tutejsza woda na skórę działa antyoksydacyjnie i wzmacniająco, koi, łagodzi świąd i zaczerwienienie spowodowane podrażnieniem i stanami zapalnymi. Wodę ze źródła stosuje się też w kuracji pitnej na problemy trawienne.

 • oferta zdrowotna

oferują spersonalizowane kuracje lecznicze (m.in. odchudzające, dla diabetyków, na bóle kręgosłupa, po leczeniu nowotworu). W 1931 roku założono Laboratorium Vichy, zajmujące się produkcją kosmetyków zawierających tę wodę termalną.

Uzdrowisko we Francji - La Roche-Posay

Uzdrowisko we Francji - La Roche-Posay
Autor: materiały prasowe Uzdrowisko we Francji - La Roche-Posay

 • właściwości lecznicze
 • Źródło bijące w średniowiecznej wiosce w regionie Vienne znane jest od pięciu stpeci. Jego woda, bogata w selen, krzemionkę i wapń, o pHidealnym dla skóry, nazywana jest aksamitną. Stosowana wewnętrznie, działa moczopędnie i oczyszczająco.

 • profil leczniczy
 • W uzdrowisku leczy się m.in. łuszczycę, atopowe zapalenie, trądzik, trądzik różowaty, blizny, oparzenia i stany po leczeniu nowotworów. Woda wzmacnia układ odpornościowy, działa antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie, łagodząco, polepsza elastyczność skóry i jej zdolności do regeneracji.

 • oferta zdrowotna
 • Wśród zabiegów (również dla dzieci) są: kąpiele tradycyjne i z pęcherzykami powietrza, natryski, ppweryzacja (pozostawia na skórze opatrunek krzemionkowo- wapniowy), okłady, masaże w wodzie, maski kojące. La Roche-Posay to też marka kosmetyków produkowanych na miejscu.

  W tekście wykorzystano fragmenty artykułu Agaty Joanny Nowickiej z miesięcznika "Zdrowie".

  miesięcznik "Zdrowie"
  Czy artykuł był przydatny?
  Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

  NOWY NUMER

  POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

  Pobieram
  poradnik ciaza