Kolka niemowlęca – jak sobie z nią poradzić? Sprawdzony sposób na kolkę

Kolka niemowlęca kateter Windi (1)
fot.: materiały prasowe

Kolka niemowlęca potrafi spędzić sen z powiek nie tylko dziecku, lecz także rodzicom. Skutecznym i – co ważne – naturalnym sposobem na tę dolegliwość jest kateter Windi®.

Nieukojony płacz, podkurczanie nóżek i twardy brzuszek – takie objawy u swojego dziecka przynajmniej raz w życiu zaobserwowała chyba zdecydowana większość rodziców. Kolka, bo właśnie o niej mowa, to wyjątkowo nieprzyjemna dolegliwość – zarówno dla maluszka, jak i jego rodziców.

Stare, sprawdzone sposoby to masaże brzuszka czy noszenie na rękach. Część mam podaje dziecku ziołowe herbatki, a nawet środki farmakologiczne dostępne w aptece. Jest jednak jeszcze jeden skuteczny, a przy tym naturalny, sposób na kolkę, który natychmiast przynosi ulgę niemowlęciu – Kateter WINDI®.


Kolka niemowlęca kateter Windi (2)
materiały prasowe

Silny niepokój, który towarzyszy kolce niemowlęcej, powoduje wzrost napięcia mięśni, w tym również mięśni zwieraczy odbytu, co utrudnia wydostanie się gazów na zewnątrz. Kateter WINDI® delikatnie stymuluje mięśnie odbytu i powoduje ich naturalne rozluźnienie, co prowadzi do uwolnienia gazów z jelit i przynosi dziecku natychmiastową ulgę. Kateter WINDI® jest bezpiecznym wyrobem medycznym, stosowanym również w szpitalach na oddziałach noworodkowych. Dawniej, aby bezpiecznie odprowadzić gazy z jelit, w odbycie dziecka umieszczało się końcówkę zwykłego termometru. Kateter WINDI® działa na tej samej zasadzie, jest jednak znacznie bardziej bezpieczny, ponieważ dzięki łagodnie wyprofilowanej końcówce nie podrażnia błony śluzowej odbytu.

Ten prosty i bezpieczny zabieg pozwala szybko i skutecznie pozbyć się kolki u dziecka, a jednocześnie uniknąć podawania maluszkowi środków farmakologicznych.

Więcej na www.windi.pl

Aktualizacja: 2017-01-17 Publikacja: 2017-01-17
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.