Sposób na zazdrość starszego rodzeństwa

Mama radzi mamie

Mam 4 -letniego synka. Po porodzie, będąc jeszcze w szpitalu, obawiałam się reakcji starszego dziecka na mój powrót z noworodkiem do domu. Rozmawiałam o tym z położną, która doradziła mi kupienie prezentu i wręczenie starszemu dziecku od nowonarodzonej siostrzyczki. I to był świetny pomsł - synek dostał prezent, poczuł się wyróżniony i docenił przyjazny gest siostry. Nie mamy problemów z zazdrością starszego dziecka, wręcz przeciwnie, synek chętnie pomaga i troszczy się o swoją 6-miesięczną siostrzyczkę. Często zaczyna poranek od wizyty w sypialni siostry i zabawy z nią, nazywa ją też "swoim skarbem najdroższym", a ja wiem, że te cudne relacje są też wynikiem dobrego początku.

źródło: www.dlarodzinki.pl Aktualizacja: 2012-09-17 Publikacja: 2012-09-10
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.