Makabryczny czyn w warszawskiej szkole. Atak nożownika podczas lekcji

2023-12-05 21:02

Atak nożem w warszawskim liceum na Targówku. W zdarzeniu, które miało miejsce we wtorek, 5 grudnia, podczas przerwy szkolnej, doszło do konfrontacji między dwoma piętnastoletnimi uczniami. W wyniku eskalacji bójki, jeden z nich użył noża o długości kilkunastu centymetrów, raniąc kolegę w policzek.

Makabryczny czyn w warszawskiej szkole. Atak nożownika podczas lekcji
Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Makabryczny czyn w warszawskiej szkole. Atak nożownika podczas lekcji

Nieoficjalne źródła sugerują, że źródłem tego przerażającego aktu przemocy między dwoma pierwszoklasistami była gwałtowna kłótnia, która szybko wymknęła się spod kontroli.

M jak mama - Jak przetrwać okres dojrzewania dziecka?

Atak nożem w szkole w Warszawie

Na miejsce wezwano zarówno policję, jak i służby medyczne. Jest to jeden z serii ostatnich incydentów z użyciem noża w szkołach regionu Mazowsze.

Konflikt rozegrał się w XIII Liceum Ogólnokształcącym im. płk Leopolda Lisa-Kuli. Podczas bójki, która wybuchła w szkolnej toalecie, jeden z uczniów, w obronie, wyciągnął nóż i zranił przeciwnika w twarz.

– Doszło tam do bójki dwóch 15-latków na przerwie pomiędzy lekcjami. Zranili się kilkunastocentymetrowym nożem – mówi w rozmowie z Super Expressem kom. Paulina Onyszko z komendy policji na Targówku.

Atak nożownika w warszawskiej szkole. Napastnik miał 15 lat

Poszkodowany uczeń, pomimo rany w policzku, nie potrzebował hospitalizacji. Został opatrzony na miejscu, a następnie z opiekunami udał się na komisariat policji, gdzie wyjaśniał okoliczności zdarzenia.

– Sytuacja została szybko opanowana, a nóż zabezpieczony. Opiekunowie zostali wezwani na miejsce. Nastolatkowi nic poważnego się nie stało. Nie wymagał hospitalizacji, rana była nieznaczna – kontynuuje kom. Paulina Onyszko.

W odpowiedzi na incydent, z uczniami szkoły będą przeprowadzone rozmowy z psychologami. To niepokojący trend, gdyż podobne zdarzenia miały miejsce w innych szkołach w Polsce. Niedawno, w szkole w Kadzidle, 18-letni uczeń ranił nożem trzy osoby. W Warszawie ostatni podobny przypadek miał miejsce w 2019 roku, kiedy to 15-letni Emil B. zabił starszego kolegę, zadając mu kilka ciosów nożem.

W obu przypadkach reakcja służb była szybka, a sprawcy zostali zatrzymani. W Kadzidle 18-letni napastnik został zatrzymany po krótkiej obławie. Sąd zadecydował o tymczasowym areszcie dla sprawcy, grożą mu poważne konsekwencje, w tym możliwość dożywotniego więzienia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza