Terapia wibroakustyczna: nie tylko misy tybetańskie

2015-11-23 10:58

Masaż misami tybetańskimi łagodzi stres, odpręża i wprowadza umysł w stan równowagi. A wszystko dzięki delikatnym wibracjom, jakie fale dźwiękowe wywołują w naszym organizmie. Masaż wibroakustyczny można przeprowadzać również przy pomocy specjalnych urządzeń. Co daje terapia wibroakustyczna?

Terapia wibroakustyczna: nie tylko misy tybetańskie
Autor: thinkstockphotos.com Masaż misami tybetańskimi łagodzi stres, odpręża i wprowadza umysł w stan równowagi.

Spis treści

  1. Jak działa terapia wibroakustyczna?

Terapia wibroakustyczna to pobudzanie komórek falami akustycznymi o zmiennej częstotliwości i amplitudzie. Ma to doprowadzić do poprawy kondycji naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz usprawnienia przepływu krwi i limfy w danym obszarze ciała.

Stałe wibracje o częstotliwości 25-125 Hz pomagają regenerować kości, więzadła i mięśnie.

Mikrowibracje w naszym ciele są zjawiskiem fizjologicznym, powstają np. przy kurczeniu się mięśni, gdy wprawiamy ciało w ruch. Mają bardzo pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Ułatwiają usuwanie z organizmu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Jeżeli wibracje są na niewystarczającym poziomie, źle się czujemy lub rozwija się jakieś schorzenie, ponieważ uszkodzone komórki nie radzą sobie z usuwaniem szkodliwych produktów katabolizmu i metabolizmu. Przedostają się one do krwi i limfy i wraz z nimi krążą po ciele.

Jak działa terapia wibroakustyczna?

Terapię za pomocą mikrowibracji przeprowadza się w miejscach, gdzie rozwija się dolegliwość. Jej skuteczność została potwierdzona w leczeniu takich dolegliwości jak:

Działanie mikrowibracji jest przedmiotem wielu badań. W czasopiśmie "Reumatologia" (2014) opisano jej zastosowanie u pacjentów z gonartrozą, której objawem jest ból, obrzęk, sztywność, ograniczenie ruchomości oraz deformacja stawów. Po zastosowaniu dziesieciu 15-minutowych zabiegów u chorych zmniejszyły się obrzęki i ból. Mogli swobodnie poruszać się, a nawet wykonywać przysiady.

Warto wiedzieć

Istnieją urządzenie wibroakustyczne, które umożliwiają rehabilitację w domu - można je kupić lub wypożyczyć od 150 zł/mies.

miesięcznik "Zdrowie"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza