Uzdrowisko Eger

2014-05-08 9:37

Uzdrowisko Eger to węgierski kurort, który słynie nie tylko ze źródeł wód termalnych, lecz także z produkcji wina. Po zabiegach warto wybrać się do zespół piwniczek winnych i spróbować Egri bikavér – czerwonego wina, z którego słynie to miasto. Sprawdź, co jeszcze ma do zaoferowania uzdrowisko Eger.

Uzdrowisko Eger
Autor: Thinkstockphotos.com Uzdrowisko Eger to węgierski kurort, który słynie nie tylko ze źródeł wód termalnych, lecz także z produkcji wina.

Spis treści

  1. Uzdrowisko Eger - właściwości lecznicze
  2. Uzdrowisko Eger - obiekty uzdrowiskowe
  3. Uzdrowisko Eger - profil leczniczy
  4. Uzdrowisko Eger - oferta zdrowotna
Uzdrowisko Eger
Autor: Thinkstockphotos.com W uzdrowisku Eger wykorzystuje się właściwości lecznicze wód, które zawierają niewielkie domieszki pierwiastków promieniotwórczych.

Uzdrowisko Eger to uzdrowisko węgierskie, które znajduje się w północnej części kraju, w dolinie potoku o tej samej nazwie. Na wschód rozciągają się góry Bukowe, a na zachód - góry Matra.

Uzdrowisko Eger - właściwości lecznicze

W uzdrowisku Eger wykorzystuje się właściwości lecznicze wód, które zawierają spore ilości wapnia, magnezu, dwutlenku węgla oraz niewielkie domieszki pierwiastków promieniotwórczych.

Uzdrowisko Eger - obiekty uzdrowiskowe

Funkcjonuje tutaj przedsiębiorstwo uzdrowiskowe Eger Termál Sp. z o. o., które składa się z dwóch części. Pierwszą stanowią zabytkowe łaźnie tureckie, zbudowane w XVII w., w czasie tureckiej okupacji. Z kolei na drugą, nowoczesną część uzdrowiska, składa się kąpielisko termalne, w tym kryta pływalnia im. Aladára Bitskey. Na terenie kąpieliska termalnego kuracjusze mogą skorzystać z kilku basenów z wodą leczniczą. Jeden zawiera wodę z lekką zawartością radonu, której temperatura wynosi 28 st. C, z kolei drugi basem zawiera wodę siarkową o temperaturze 37 st. C. Z kąpieliska można przejść bezpośrednio do Łaźni Tureckiej.

Warto wiedzieć

Warto zobaczyć

Zwiedzający powinni zwrócić uwagę m.in. barokowy kościół Franciszkanów, eklektyczny miejski ratusz czy cerkiew z XVIII w. czy zamek Eger, który wznosi się nad miastem. Inne atrakcje to zespół piwniczek winnych wykutych w wulkanicznych skałach, które ciągną się kilometrami pod miastem. Turyści najczęściej odwiedzają piwnice w Dolinie Pięknej Pani. Przed wyjazdem warto spróbować Egri bikavér (co tłumaczone jest jako "egerska bycza krew") – czerwonego wieloodmianowego wina, które pochodzi z tego miasta, albo chociaż zajrzeć do Muzeum Wina, które znajduje się na ul. Tündérpart 5.

Uzdrowisko Eger - profil leczniczy

Leczy się tutaj głównie choroby układu ruchu, dlatego leczenie uzdrowiskowe jest polecane zwłaszcza osobom wymagającym rehabilitacji po operacjach ortopedycznych. Opiekę lekarską znają tu także osoby zmagające się z anemią, dolegliwościami ze strony układu nerwowego.

Uzdrowisko Eger - oferta zdrowotna

W ofercie znajdują się tradycyjne tureckie masaże hamam, czy masaże sułtana Sulejmana i Yasmiry. Kuracjusze mogą skorzystać także z sauny, łaźni parowej, jacuzzi, oraz solarium.

To ci się przyda

Uzdrowisko Eger - kontakt

Eger Termál Kft.3300 Eger, Frank Tivadar út 5.www.egertermal.hu/pl/

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza