Uzdrowisko Hajdúszoboszló na Węgrzech

2012-05-22 12:20

Uzdrowisko Hajdúszoboszló to jedno z popularniejszych wśród Polaków (i nie tylko) uzdrowisk na Węgrzech. Nic dziwnego - w uzdrowisku Hajdúszoboszló znajduje się największy kompleks wodny w Europie. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto pojechać do tego węgierskiego uzdrowiska.

Uzdrowisko Hajdúszoboszló na Węgrzech
Autor: Thinkstockphotos.com W Hajdúszoboszló znajduje się największy kompleks wodny w Europie, do którego przyjeżdżają całe rodziny.

Spis treści

  1. Uzdrowisko Hajdúszoboszló - właściwości lecznicze
  2. Uzdrowisko Hajdúszoboszló - obiekty uzdrowiskowe
  3. Uzdrowisko Hajdúszoboszló - profil leczniczy
  4. Uzdrowisko Hajdúszoboszló - oferta zdrowotna

Uzdrowisko Hajdúszoboszló położone jest we wschodniej części Węgier,  200 km od Budapesztu i 20 km od Debreczyna - drugiego co do wielkości miasta Węgier.

Uzdrowisko Hajdúszoboszló - właściwości lecznicze

Uzdrowisko słynie z wód leczniczych, które odkryto przez przypadek. W 1925 roku wiercono tutaj szyby w poszukiwaniu ropy naftowej, tymczasem z ziemi wytrysnęła woda (obecnie wykorzystuje się ją w kąpielach terapeutycznych i do picia). Pierwszy obiekt uzdrowiskowy został otwarty dwa lata później, jednak wówczas nadawał się jedynie do kąpieli. Postanowiono więc rozbudować uzdrowisko. Obecnie na terenie uzdrowiska znajduje się największy kompleks wodny w Europie, gdzie stosuje się wody z zawartością jodu, bromków i soli. W lecznictwie wykorzystuje się także borowinę.

Warto wiedzieć

Warto zobaczyć

Największą astrację stanowią same obiekty uzdrowiskowe, jednak turystom można polecić także znajdujący się w pobliskim Debreczynie park miejski i muzeum Déri, gdzie można zobaczyć m.in. eksponaty ze starożytnego Egiptu.

Uzdrowisko Hajdúszoboszló - obiekty uzdrowiskowe

Funkcjonuje tutaj przedsiębiorstwo uzdrowiskowe Hungarospa S.A., do którego należy hotel Hungarospa Thermal, posiadający 105 dwuosobowych pokoi, 3 apartamenty, 6 pokoi 3-osobowych oraz 3 pokoje jednoosobowych dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Hungarospa S.A. to także kompleks kąpielowy, na który składają się:

  • kąpielisko lecznicze - posiada 3 baseny termalne
  • ośrodek wypoczynkowy Aqua-Palace - znajdują się tutaj ekskluzywne baseny, m.in. łaźnia tropikalna czy łaźnia w grocie lodowej
  • kąpielisko plażowe - to teren o powierzchni 30 ha, na terenie którego znajduje się 13 różnych basenów. Całość jest otoczona kompleksem zieleni. Ulubionym miejscem przyjezdnych jest sztuczna plaża śródziemnomorska z palmami, latarnią morską i statkiem pirackim
  • zespół zjeżdżalni Aquapark (znajduje się na terenie kąpieliska plażowego)
  • kryty basen pływacki

Poza tym do tego przedsiębiorstwa uzdrowiskowego należy Thermal Camping, który znajduje się przy łaźniach i posiada 300 miejsc do parkowania wozów kempingowych.

Uzdrowisko Hajdúszoboszló - profil leczniczy

Leczy się tutaj dolegliwości reumatyczne, zapalenie stawów, nerwobóle, choroby kręgosłupa, skóry i choroby kobiecie.

Uzdrowisko Hajdúszoboszló - oferta zdrowotna

Stosuje się tutaj ponad 40 zabiegów leczniczych, m.in. karboksyterapię (terapię dwutlenkiem węgla), zabiegi kąpielowe, okłady borowinowe, maseczki błotne, kąpiele z obciążeniem, masaż podwodny, gimnastykę korekcyjną w wodzie.

Kuracjusze mogą spróbować także wody Pávai-Vajna, która jest bogata w liczne pierwiastki mineralne.

To ci się przyda

Uzdrowisko Hajdúszoboszló - kontakt

Hungarospa S.A. adres: 4200 Hajdúszoboszló, József A. u. 25.Tel: 52/558-553/124Fax: 52/558-556www.hungarospathermalhotel.hue-mail: hotel@hungarospa.hu; reservation@hungarospathermalhotel.hu

Źródło wideo: YouTube/KZsuzsa3

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza