Uzdrowisko Kamień Pomorski

2009-07-01 11:23

Uzdrowisko Kamień Pomorski wykorzystuje właściwości lecznicze klimatu morskiego, a także dwóch skarbów natury - solanki i borowiny. Dzięki temu oferuje szeroki wachlarz zabiegów przyrodoleczniczych. Warto również docenić spokój i urok tego małego nadmorskiego miasta.  

Uzdrowisko Kamień Pomorski
Autor: thinkstockphotos.com Uzdrowisko Kamień Pomorski wykorzystuje właściwości lecznicze klimatu morskiego, a także dwóch skarbów natury - solanki i borowiny. Dzięki temu oferuje szeroki wachlarz zabiegów przyrodoleczniczych. Warto również docenić spokój i urok tego małego nadmorskiego miasta.

Spis treści

  1. Uzdrowisko Kamień Pomorski - właściwości lecznicze
  2. Uzdrowisko Kamień Pomorski - obiekty uzdrowiskowe
  3. Uzdrowisko Kamień Pomorski - profil leczniczy
  4. Uzdrowisko Kamień Pomorski - oferta zdrowotna
Uzdrowisko Kamień Pomorski
Autor: materiały prasowe

Uzdrowisko Kamień Pomorski znajduje się w jednym z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim. Od zachodu jest ograniczone rzeką Dziwną i jej rozlewiskami, które tworzą Zalew Kamieński, od południa Puszczą Goleniowską, a od wschodu Równiną Gryficką. Z kolei w odległości ok. 8 km na północ znajduje się Bałtyk.

Uzdrowisko Kamień Pomorski - właściwości lecznicze

Uzdrowisko Kamień Pomorski ma charakter morski, nizinny, o klimacie umiarkowanie lub silnie bodźcowym. Wykorzystuje się tutaj właściwości lecznicze nadmorskiego powietrza, w którym znajdują się spore ilości związków jodu. Poza tym pod wpływem wód Zalewu Kamieńskiego jesienią w uzdrowisku temperatury są nieco wyższe niż nad samym morzem. Uzdrowisko Kamień Pomorski wykorzystuje także właściwości dwóch skarbów natury - solanki (bromkowa, jodkowa, żelazista), zwanej "białym złotem" i borowiny - nazywanej "czarnym złotem".

Uzdrowisko Kamień Pomorski - obiekty uzdrowiskowe

Uzdrowisko Kamień Pomorski jest położoną w centrum dzielnicą miasta. Na jej terenie funkcjonuje przedsiębiorstwo Uzdrowisko Kamień Pomorski S.A., w ramach którego prowadzona jest działalność lecznicza. Składają się na nie sanatorium uzdrowiskowe "Chrobry", zlokalizowane w zabytkowej dzielnicy Kamienia Pomorskiego, oraz sanatorium uzdrowiskowe "Dąbrówka", które znajduje się z dala od miejskiego ruchu, a także Dom Uzdrowiskowy "Gryf" znajdujący się na skraju uzdrowiskowego parku. Na obiekt składają się także szpital uzdrowiskowy "Mieszko" - największy i najbardziej znany ośrodek leczniczy w Kamieniu Pomorskim - oraz zakład przyrodoleczniczy "Fenix".

Warto wiedzieć

Warto zobaczyć

Spacerując po mieście na pewno zwrócisz uwagę na gotycki ratusz z pięknymi maswerkowymi dekoracjami, zatrzymasz się przy bramie Wolińskiej, w której ulokowało się jak na Kamień przystało muzeum kamieni, może trafisz nawet do pięknie położonego na zielonym wzgórzu kościółka św. Mikołaja. Warto również wyruszyć na spacer po Wyspie Chrząszczewskiej, na której znajduje się jedna z atrakcji naszego regionu, a mianowicie Głaz Królewski. Ponoć ten głaz nadał nazwę miejscowości: Kamień. Od Brzegu morskiego dzieli Kamień tylko osiem kilometrów. Blisko jest więc na szerokie piaszczyste plaże przy których ulokowały się: większy Dziwnów i mniejszy Dziwnówek. Lekko pofałdowana okolica sprzyja rowerowym wycieczkom. Po zalewie popływasz kajakiem, żaglówką, albo pirackim statkiem, jakie kursują tu z Dziwnowa.

Uzdrowisko Kamień Pomorski - profil leczniczy

Leczenie uzdrowiskowe (także ze skierowaniem z NFZ lub ZUS).

Leczy się tutaj schorzenia ortopedyczno-urazowe, neurologiczne, reumatologiczne, kardiologiczne i dolnych dróg oddechowych. Uzdrowisko zajmuje się także rehabilitacją kobiet po mastektomii.

Uzdrowisko Kamień Pomorski - oferta zdrowotna

W uzdrowisku można skorzystać ze specjalistycznej rehabilitacji (lokomat Pro v.6 i egzoszkielet - EksoGT), zabiegów borowinowych, kąpieli (solankowa, perełkowa, perełkowo-ozonowa, kwasowęglowa, czterokomorowa), inhalacji (solankowa i z olejkami), elektrolecznictwa, światłolecznictwa, wodolecznictwa, a także z masażu, gimnastyki leczniczej, basenu rehabilitacyjnego. Możliwy jest także seans w Jaskini Solnej Inhalacyjno-Relaksacyjnej"SELEN". Ponadto uzdrowisko Kamień Pomorski oferuje specjalne pakiety medyczne, m.in. rehabilitację po mastektomii.

To ci się przyda

Kamień Pomorski - informacja turystyczna

ul. Stary Rynek 172-400 Kamień Pomorskitel. (091) 38 23 963www.kamienpomorski.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza