Uzdrowisko Uniejów

2014-09-25 16:23

Uzdrowisko Uniejów to pierwsze w Polsce uzdrowisko termalne. Słynie ono z wód geotermalnych o temperaturze ok. 68 st. C, które znajdują się na głębokości ponad 2000 m. Zawierają one m.in. jod, dzięki czemu można się tutaj poczuć jak nad morzem. Poza leczniczymi kąpielami można tutaj skorzystać z masaży, sauny, a nawet z komory śnieżnej.

Uzdrowisko Uniejów
Autor: Thinkstockphotos.com Uzdrowisko Uniejów to pierwsze w Polsce uzdrowisko termalne.

Spis treści

  1. Uzdrowisko Uniejów - właściwości lecznicze
  2. Uzdrowisko Uniejów - obiekty uzdrowiskowe
  3. Uzdrowisko Uniejów - profil leczniczy
  4. Uzdrowisko Uniejów - oferta zdrowotna

Uzdrowisko Uniejów zlokalizowane jest w województwie łódzkim i obejmuje miasto Uniejów oraz cztery sołectwa:  Spycimierz, Spycimierz-Kolonia, Zieleń oraz Człopy i przebiega po zewnętrznych granicach tych jednostek.

Uzdrowisko Uniejów - właściwości lecznicze

Uniejów to uzdrowisko nizinne, które posiada wyjątkowy surowiec leczniczy - wody geotermalne. Źródła gorących wód odkryto tutaj  w 1978 roku, jednak lecznicze właściwości wód i klimatu Uniejowa zostały ostatecznie potwierdzone w 2008 roku, kiedy to zostały przeprowadzone badania przez Polską  Akademię  Nauk – Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania im. S. Leszczyckiego, pod kierunkiem  prof. dr hab. Krzysztofa  Błażejczyka. Obecnie właściwości lecznicze wód potwierdzają certyfikaty Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Udowodniono, że solanki termalne wzmacniają witalność i odporność, stymulują, a nawet działają jak zdrowe solarium – powodują lekkie brązowienie skóry.

Warto wiedzieć

Warto zobaczyć

Gdy się już rozgrzejesz i wymoczysz, możesz się przenieść w świat średniowiecznych rycerzy, m.in. udać na  zamek i niewielki rynek z XIV-wieczną kolegiatą. Wisi tuta tablica poświęcona Andrzejowi Żebrowi, którego uważa się za "ojca" leczenia uniejowską solanką. Warto także zobaczyć otwartą w 2012 roku Zagrodę Młynarską.

Uzdrowisko Uniejów - obiekty uzdrowiskowe

W Uniejowie leczenie uzdrowiskowe oferują:

1) Instytut Zdrowia Człowieka Uzdrowisko Uniejów Park, które działalność lecznictwa uzdrowiskowego prowadzi w sanatorium z bazą hotelową i zakładem przyrodoleczniczym.

2) Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej "Termy Uniejów" Spółka z o.o., na terenie którego znajdują się zespół leczniczy – zakłady przyrodolecznicze „Termy Uniejów”, przychodnia uzdrowiskowa, urządzenia lecznictwa uzdrowiskowego (takie jak, m.in. park zdrojowy, basen rehabilitacyjny w „Termy Uniejów”, 2 ścieżki zdrowia).

3) „Geotermia Uniejów” Spółka z o.o.

4) Medical SPA Hotel Lawendowe Termy, gdzie znajduje się centrum rehabilitacji, centrum SPA i centrum kosmetyczne.

Uzdrowisko Uniejów - profil leczniczy

Leczenie uzdrowiskowe (także na NFZ i ZUS).

Leczy się tutaj choroby ortopedyczno-urazowe, układu nerwowego, reumatologiczne, naczyń obwodowych i skóry. W Uzdrowisku Uniejów Park prowadzi się także rehabilitację po mastektomii.

Uzdrowisko Uniejów - oferta zdrowotna

W uzdrowisku Uniejów wykonuje się masaże lecznicze, a także zabiegi z zakresu balneologii, hydroterapii (z wykorzystaniem termalnej solankowej wody mineralnej), fizykoterapii, kinezyterapii, termoterapii i kosmetyki. Poza tym pacjenci mogą korzystać z basenów rehabilitacyjnych z wodą termalną i sauny.

To ci się przyda

Uniejów - informacja turystyczna

Urząd Miasta w Uniejowieul. Bł. Bogumiła 1399-210 Uniejówww.turystykauniejow.pl lub www.uniejow.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza