BOŻE NARODZENIE: gwiazdkowe prezenty coraz częściej z sieci

2013-11-28 7:00

Przedświąteczna gorączka trwa już w najlepsze, a Mikołaje, choinki i lampki można spotkać na każdym kroku. Czas zacząć myśleć o bożonarodzeniowych podarkach. Czy jesteśmy skazani na bieganie po zatłoczonych sklepach? Możemy tego uniknąć, jeśli zdecydujemy się kupić gwiazdkowe prezenty w internecie. Takie plany ma już prawie połowa Polaków.

Spis treści

  1. Zakupy prezentów w sieci – bez tłoku i kolejek
  2. Wirtualne Centrum Prezentowe – sposób na szybki wybór gwiazdkowych prezentów
  3. E-shopping bez obaw, czyli jak bezpiecznie kupować prezenty w internecie

Rynek e-commerce w Polsce cały czas się rozwija, bo coraz więcej osób przekonuje się do zakupów w sieci i wydaje na ten cel coraz wyższe kwoty. Rekordową popularnością sklepy internetowe cieszą się w szczególności w okresie Bożego Narodzenia. Wtedy liczba zamówień rośnie nawet o połowę.

Zakupy prezentów w sieci – bez tłoku i kolejek

Dla większości Polaków Boże Narodzenie to najbardziej uroczysty czas w roku. Nasze przywiązanie do tradycji przejawia się nie tylko w dzieleniu się opłatkiem czy dbaniu o to, by na wigilijnym stole znalazło się 12 dań. Nie wyobrażamy też sobie braku prezentów pod choinką. Nic więc dziwnego, że przed świętami w sklepach zaczyna się robić tłoczno, a zrobienie zakupów to czasochłonne i męczące wyzwanie – wie to każdy, kto w grudniu choć raz odwiedził centrum handlowe. Dlatego coraz więcej ludzi decyduje się kupić upominki online. Z raportu Deloitte wynika, że w tym roku takie plany ma 46 proc. z nas.

– Okres przed Bożym Narodzeniem rzeczywiście jest dla nas bardzo intensywny. Zwiększony ruch na stronie internetowej obserwujemy już w listopadzie, jednak ze względu na to, że większość osób nie ma w zwyczaju kupowania prezentów z dużym wyprzedzeniem, prawdziwe apogeum świątecznych zakupów przypada na grudzień. Wiedząc to, zawczasu podwajamy siły i jesteśmy w pełni przygotowani, aby sprawnie działać i dostarczać zamówione paczki – mówi Łukasz Rybczonek, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży Merlin.pl.

Wirtualne Centrum Prezentowe – sposób na szybki wybór gwiazdkowych prezentów

Co skłania nas do tego, by na podarki polować w internecie? Powodów może być tyle, ile kupujących, ale wśród tych najczęściej wymienianych powtarza się przede wszystkim oszczędność czasu i uniknięcie tłoku w sklepach. Ważne jest też to, że dostępne produkty można przejrzeć i zamówić o dowolnej porze, sprawdzając opinie innych internautów. Istotne są oczywiście także ceny, a e-sklepy chcąc dodatkowo zachęcić do zakupów, w szczególności w okresie przedświątecznym proponują różne promocje. – Na Merlin.pl wiele produktów ma teraz specjalne, niższe ceny. Uruchomiliśmy także wirtualne Centrum Prezentowe, którego funkcjonalności pomagają wybrać upominki. Wystarczy podać kilka podstawowych informacji – określić wiek, płeć i zainteresowania osoby, którą chcemy obdarować, by serwis wygenerował podpowiedzi – wyjaśnia Anna Korzycka, kierownik działu PR Merlin.pl. – W Centrum Prezentowym można też stworzyć własną listę wymarzonych prezentów i rozesłać ją wśród rodziny czy znajomych mailem. To list do Świętego Mikołaja na miarę XXI wieku, który z pewnością ułatwi im zakupy – dodaje.

E-shopping bez obaw, czyli jak bezpiecznie kupować prezenty w internecie

Choć kupujemy w internecie chętniej niż pozostali Europejczycy, z których na świąteczne e-zakupy wyruszy 32 proc., to część Polaków nadal nie jest przekonana do zamawiania prezentów w sieci. Z czego to wynika? U niektórych przede wszystkim z przyzwyczajenia do tradycyjnych sklepów, ale często barierą jest obawa o bezpieczeństwo. Część konsumentów nie jest w stanie pogodzić się z tym, że przed zakupem nie może dotknąć danego produktu i obejrzeć go z bliska, z czym wiąże się obawa o jego jakość i to, czy będzie zgodny ze zdjęciem i opisem. – Dlatego nie korzystajmy z nieznanych i przypadkowych witryn, zwłaszcza takich, na które trafiliśmy przez niechciane wiadomości mailowe. Lepiej kupować w sprawdzonych sklepach internetowych, które stawiają na satysfakcję z zakupów oraz bezpieczeństwo transakcji – mówi Anna Korzycka z Merlin.pl

materiały prasowe merlin.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza