MAJÓWKA 2013 z dziećmi – jak spędzić z dzieckiem długi weekend majowy

2013-04-10 16:25

Majówka to kilka dni wolnych od pracy nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci, które odpoczywają w tym czasie od obowiązków szkolnych. Podsuwamy pomysły, jak ciekawie i aktywnie spędzić długi weekend majowy z dzieckiem. Co zaplanować na majówkę 2013 r.

majowka 2013 jak spedzic z dzieckiem dlugi weekend majowy
Autor: _photos.com|photos.com

Spis treści

  1. Majówka 2013 – wyjazdy kilkudniowe
  2. Majówka 2013 – wycieczki jednodniowe
  3. Majówka 2013 – długi weekend w mieście

Majówka 2013 zapowiada się bardzo korzystnie: w tym miesiącu wypada kilka dni świątecznych, wolnych od pracy – 1 maja (środa) - Święto Pracy, 3 maja (piątek) – święto Konstytucji 3 maja i 31 maja (czwartek) – Boże Ciało. Jeśli jeszcze dodatkowo weźmiecie kilka dni urlopu, będziecie mogli naprawdę wypocząć, a przy okazji poświęcić więcej czasu dzieciom.

Majówka 2013 – wyjazdy kilkudniowe

Popularne przysłowie mówi, że „podróże kształcą” dlatego, jeśli tylko pozwala wam na to budżet, warto wyjechać całą rodziną na kilka dni w nowe, nieznane miejsce. To pozwoli wam się oderwać się od codzienności, zmienić otoczenie i klimat, i prawdziwie wypocząć. Ponadto możecie pokazać dzieciom piękne i interesujące rejony naszego kraju. Na majówkę 2013 można pojechać do popularnego nadmorskiego lub górskiego kurortu, albo odwiedzić mniej uczęszczane rejony Polski, np. Roztocze, Kaszuby czy Góry Świętokrzyskie. Dłuższy, kilkudniowy wyjazd najlepiej zaplanować znacznie wcześniej – trzeba przecież zarezerwować kwatery, zamówić lub kupić bilety i zaopatrzyć się w przewodniki. Warto wziąć ze sobą także rowery – będziecie mogli organizować wycieczki rowerowe po okolicy.

Majówka 2013 – wycieczki jednodniowe

Jeśli nie uda wam się wyjechać na kilka dni, postarajcie się przynajmniej zorganizować jednodniową majówkę za miastem. Może to być wycieczka rowerowa jakimś ciekawym szlakiem, którą zakończycie piknikiem. Nie lada atrakcją dla dziecka będzie też wizyta w pobliskim parku rozrywki, wesołym miasteczku czy atrakcyjnym turystycznie i krajobrazowo miejscu. Obecnie jak grzyby po deszczu powstają ciekawe i przyjazne dla rodzin z dziećmi miejsca, takie jak: parki dinozaurów, farmy iluzji czy parki niespodzinek.

Majówka 2013 – długi weekend w mieście

Jeśli wycieczka za miasto nie wchodzi w rachubę, postarajcie się przynajmniej podczas majówki 2013 wybrać się na długi spacer do parku. Możecie zabrać ze sobą rowery lub rolki, dzięki temu zapewnicie dziecku i sobie odrobinę ruchu. W wolny majowy weekend spędzany w mieście warto też skorzystać z atrakcji, na które nie zawsze znajdujemy w tygodniu czas – odwiedzić muzea, zobaczyć wystawy, pójść do teatru czy kina, wybrać się do zoo lub ogrodu botanicznego. Ponieważ nie ma co liczyć na to, że wizyta w „poważnym muzeum” będzie czymś szczególnie urokliwym i atrakcyjnym dla 3-4-latka, dlatego postarajcie się, by odwiedzane miejsca i wybrany repertuar przedstawień były dostosowane do wieku dziecka. Najważniejsze, byśmy podczas majówki 2013 zapewnili dzieciom – a także sobie – dobrą zabawę i aktywny wypoczynek.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza