Rzęsy magnetyczne. Czy warto? Jak założyć i zdjąć rzęsy magnetyczne?

2020-05-19 14:35

Rzęsy na magnes można bez problemu kupić w większości drogerii i założyć bez pomocy profesjonalistki. Są tanie, do aplikacji nie potrzeba kleju, wystarczy wolna chwila i zwinne palce. Ale rzęsy magnetyczne mają też wady. Czy warto je kupić i czy są lepsze niż sztuczne rzęsy zakładane u kosmetyczki? Jak założyć rzęsy magnetyczne i jak je poprawnie zdjąć?

rzęsy magnetyczne
Autor: Getty Images

Rzęsy magnetyczne  wyglądają jak każde inne sztuczne rzęsy. Ale w jednym pudełku są nie dwa, lecz cztery paski - po dwa przeznaczone na każde oko. Jeden z nich przyczepiamy nad własnymi rzęsami, drugi zaś tuż pod  nimi - w taki sposób, by nasze rzęsy znalazły się pośrodku. Po co to wszystko? Oba paski trzymają się dzięki magnesikom, niewielkim, lecz w dobrym produkcie na tyle silnym, by utrzymać rzęsy przez dłuższy czas w jednym miejscu.

Jak założyć rzęsy magnetyczne? Z pozoru aplikacja jest prosta: wystarczy jeden pasek przyłożyć nad górną linią rzęs, a drugi - od dołu, zaczynając od wewnętrznego kącika oka i stopniowo przesuwając pasek w kierunku zewnętrznego kącika oka. Jednak na początku wcale nie jest to takie łatwe, jak napisano w instrukcji: osiągnięcie naturalnego efektu wymaga przynajmniej kilkunastu prób. 

Jak to wykonać, możesz zobaczyć na poniższym filmie:

Zalety rzęs magnetycznych są oczywiste: nie wymagają stosowania kleju (którego ślady często widać potem na rzęsach i powiekach, i na który wiele osób ma uczulenie), nie trzeba ich także co miesiąc uzupełniać u kosmetyczki. Są też stosunkowo tanie (opakowanie kosztuje od kilkunastu do ok. 50 zł). Są trwałe i nie niszczą naturalnych rzęs. Po nabraniu wprawy można je nałożyć w ciągu kilkunastu sekund.

Ale rzęsy magnetyczne mają też wady. Najważniejszą, o której często można przeczytać na urodowych forach i blogach jest to, że ich aplikacji trzeba się nauczyć, bo bez tego trudno jest osiągnąć naturalny efekt: a źle nałożone nadają twarzy kuriozalny efekt.

Trudno jest też dobrać ich długość do typu urody: nie tak rzadko zdarza się, że rzęsy po nałożeniu zbyt mocno podkreślają oko, wydają się za gęste, co daje nienaturalny efekt. 

Wadą mogą być też magnesy: jeśli są zbyt słabe, rzęsy pod wpływem ruchów powieki lub wiatru mogą się przesunąć, co również nie dodaje urody. A jeśli są zbyt silne, trudno je zdjąć. Niektóre ich użytkowniczki narzekają też na to, że są one niewygodne - czuć, że na oku jest coś, co obciąża powiekę i daje uczucie dyskomfortu.

Jak przykleić sztuczne rzęsy

Polecamy także:

Źródło: Rzęsy magnetyczne. Czy warto? Jak założyć i zdjąć rzęsy magnetyczne?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza