Hotel dla dzieci - jak wybrać rodzinny hotel przyjazny dzieciom?

2018-03-26 13:27

Hotel dla dzieci powinien spełniać wysokie wymagania nie tylko rodziców, ale także (a może przede wszystkim!) dzieci. W końcu to najbardziej wymagający goście! Jak rozpoznać dobry hotel dla dzieci? Na co zwrócić uwagę? 

hotel dla dzieci
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Hotel dla dzieci – jaki powinien być?
  2. 1. Rodzinne pokoje w hotelu
  3. 2. Infrastruktura hotelu dostosowana do potrzeba dzieci
  4. 3. Wyposażenie hoteli dziecięcych
  5. 4. Atrakcje dla dzieci
  6. 5. Przyjazny personel w hotelu
  7. 6. Jedzenie w hotelu - dziecko musi mieć wybór!
  8. Jak znaleźć idealny hotel dla dzieci?
  9. Na co uważać szukając hotelu?

Hotel dla dzieci, a właściwie warunki w nim panujące, bywają bardzo ważnym wyznacznikiem tego, czy rodzinny urlop będzie udany, czy nie. Wybierając miejsce na wypoczynek, rodzice bardzo często zaczynają od szukania hotelu, który będzie dostosowany do potrzeb ich dzieci. Warunki, jakie panują w hotelu  i jego atrakcje, to często gwarancja udanego urlopu, nawet jeśli zawiedzie pogoda.

Hotel dla dzieci – jaki powinien być?

Hotel przyjazny dzieciom powinien traktować swoich małych gości tak, jak innych. To miejsce, w którym zarówno rodzice, jak i ich pociechy mają czuć się swobodnie, bezpiecznie i przyjemnie. Jakie cechy powinien posiadać dobry hotel dla dzieci?

1. Rodzinne pokoje w hotelu

Hotel dla dzieci powinien oferować rodzinne pokoje, w których znajdzie się przestrzeń np. na dodatkowe akcesoria (łóżeczko turystyczne, nocnik) czy miejsce do zabawy. Najlepsze rodzinne pokoje to tzw. studia składające się dwóch pomieszczeń. Dzięki takiemu rozkładowi, dzieci mogą spać w jednym pokoju, a rodzice w drugim. Dobrze, gdy w takim pokoju znajduje się aneks kuchenny pozwalający przygotować dziecku coś do jedzenia, jeśli nagle zrobi się głodne. W rodzinnym pokoju ważna jest również łazienka – najlepiej z wanną, bo ta znacząco ułatwia kąpiel dziecka.

2. Infrastruktura hotelu dostosowana do potrzeba dzieci

Hotel dla dzieci to hotel z udogodnieniami wokół. Duży parking, plac zabaw, sprzyjające spacerom otoczenie, miejsce na pozostawienie wózka dziecięcego, windy, podjazdy zamiast schodów to tylko niektóre elementy obowiązkowe, które ułatwią funkcjonowanie rodzinom z dziećmi. Atutem jest też sklepik hotelowy, który pozwoli nabyć produkty pierwszej potrzeby bez konieczności szukania najbliższego marketu. Niektóre hotele oferują nawet podstawowe leki dla dzieci oraz współpracują z pediatrą, który w każdej chwili może przyjechać na miejsce. To bardzo duże udogodnienie.

3. Wyposażenie hoteli dziecięcych

Bardzo ważne są również akcesoria i urządzenia będące na wyposażeniu hotelu. Dobry hotel dla dzieci udostępnia między innymi łóżeczka turystyczne, nocniki, nakładki na WC, ale też może poratować wypożyczonym wózkiem czy nosidłem. W restauracji obowiązkowo powinny znajdować się krzesełka do karmienia i plastikowa zastawa. Dobrze, gdy na terenie hotelu znajduje się miejsce do przewijania dziecka czy ustronny kącik do karmienia. Z pewnością pomocne mogą okazać się także zabawki (klocki, książeczki, artykuły plastyczne) będące na wyposażeniu hotelu.

4. Atrakcje dla dzieci

Hotel dla dzieci powinien posiadać szeroką ofertę atrakcji dla najmłodszych. Wiele dobrych hoteli tego typu zatrudnia profesjonalnych animatorów, którzy przez cały dzień prowadzą różnorodne zajęcia dla dzieci. Atrakcjami dla dzieci w hotelu są również strefy zabawy takie jak np. basen (obowiązkowo musi być brodzik), sala zabaw, plac zabaw, kino. Dużym atutem jest możliwość korzystania przez dziecko z aktywności sportowych, jakie oferuje hotel np. jazdy na rowerze, gry w piłkę na boisku.

5. Przyjazny personel w hotelu

Przyjazny personel to podstawa rodzinnym hotelu. Kadra w takim miejscu powinna być wyjątkowo cierpliwa i znosząca dziecięce humorki (i wybryki!). Rodzicom również przyda się wsparcie, więc ideałem jest hotel, który oferuje np. możliwość zaopiekowania się dzieckiem. Przyjazny personel to osoby, które są pomocne i dbają o komfort wypoczynku małych i dużych gości.

6. Jedzenie w hotelu - dziecko musi mieć wybór!

Nie byłoby dobrego hotelu dla dzieci, jeśli nie byłoby w nim dobrej kuchni. Jak wiadomo, dzieci bywają niejadkami, dlatego karmienie dziecka poza domem może być prawdziwym wyzwaniem. Dobra hotelowa kuchnia oferuje szeroki wybór jedzenia, tak by każdy znalazł coś dla siebie. Serwowane dania powinny być nie tylko estetyczne, pobudzające apetyt, ale przede wszystkim zdrowe. Ważne jest też także to, żeby mieć wybór jedzenia np. szwedzki stół. To zwiększa szansę na to, że dziecko znajdzie coś, co mu będzie smakowało. 

Jak znaleźć idealny hotel dla dzieci?

Wybierając dobry hotel dla dziecka, warto zasięgnąć rady innych osób, które takie miejsca polecają. Dużo informacji dostarczają strony internetowe hoteli, ale najlepiej jest je zweryfikować z opiniami osób, które ten hotel odwiedziły. Warto korzystać ze stron i aplikacji oceniających takie miejsca, by uzyskanymi tam informacjami kierować się przy wyborze.

Cenną wskazówką są również certyfikaty potwierdzające rodzinny charakter hotelu. Tytuł np. hotelu przyjaznego dzieciom czy rodzinnego hotelu przyznawany jest miejscu, które spełnia wysokie wymagania dzieci i ich rodziców. Jeśli hotel posiada taki certyfikat, można być pewnym, że miejsce zostało skrupulatnie sprawdzone pod każdym kątem.

Na co uważać szukając hotelu?

Warto wiedzieć, że nie wszystkie hotele są stworzone dla rodzin z dziećmi. Jadąc z dziećmi na wypoczynek, należy unikać miejsc, które nie mają przygotowanej oferty dla najmłodszych i poza noclegiem niczego nie gwarantują. Po pierwsze, w takich miejscach o nudę dla malucha nie jest trudno. Po drugie – inni goście hotelowi mogą być mniej wyrozumiali dla nieco hałaśliwych i bardziej wymagających dziecięcych gości. Jeśli więc szukamy hotelu dla dzieci, należy postawić na ten, który małego gościa traktuje poważnie i dba o jego dobre samopoczucie, zapewniając mu atrakcyjne i bezpieczne warunki wypoczynku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza