Uzdrowisko Długopole-Zdrój

2017-08-11 14:45
Uzdrowisko Długopole-Zdrój
Autor: Thinkstockphotos.com Po zabiegach leczniczych można się wybrać na wycieczkę po jednym z licznych szlaków turystycznych

Uzdrowisko Długopole-Zdrój oficjalnie funkcjonuje od lat 60. XX wieku, jednak leczniczy charakter miejscowości odkryto już w XVI w., gdy w wyniki zwału w kopalni ałunu trysnęła bogata w żelazo woda. Do dzisiaj wykorzystuje się ją w leczeniu kuracjuszy.

Spis treści

  1. Uzdrowisko Długopole-Zdrój - właściwości lecznicze
  2. Uzdrowisko Długopole-Zdrój - obiekty uzdrowiskowe
  3. Uzdrowisko Długopole Zdrój - profil leczniczy
  4. Uzdrowisko Długopole Zdrój - oferta zdrowotna

Uzdrowisko Długopole-Zdrój znajduje się w województwie dolnośląskim, w Kotlinie Kłodzkiej, na lewym brzegu Nysy Kłodzkiej, w stóp Gór Bystrzyckich. Od 1966 roku Długopole-Zdrój jest połączone w jeden organizm z uzdrowiskiem Lądek-Zdrój.

Uzdrowisko Długopole-Zdrój - właściwości lecznicze

Uzdrowisko Długopole-Zdrój to najmniejsze spośród uzdrowisk Kotliny Kłodzkiej. To właśnie umiejscowienie w kotlinie determinuje podgórski, umiarkowanie bodźcowy klimat uzdrowiska. Zalesione stoki kotliny chronią przed nadmiernymi wiatrami, nie ograniczając jednocześnie dostępu do światła słonecznego. Występują tu jednak duże wahania temperatury i poziomu wilgotności. Jednak w lecznictwie największą rolę ogrywają wody z trzech źródeł ("Renata", "Kazimierz", "Emilia"), które wykorzystuje się do kuracji pitnej i kąpieli.

Uzdrowisko Długopole-Zdrój - obiekty uzdrowiskowe

Na terenie uzdrowiska Długopole-Zdrój funkcjonują zakłady leczenia uzdrowiskowego, które należą do przedsiębiorstwa Uzdrowiska Lądek-Długopole (oddział w Długopolu-Zdroju), takie jak:

Warto wiedzieć

Warto zobaczyć

Będąc w Długopolu-Zdroju warto wybrać się na spacer do parku Zdrojowego z altankami, sadzawkami i stylową kawiarnią. Wart uwagi jest także znajdujący się w sąsiednim Długopolu Górnym renesansowy kościół parafialny św. Piotra i Pawła, a w Długopolu Dolnym pochodzący z XVIII wieku kościół świętego Jerzego. Osoby lubiące wędrówki mają do dyspozycji liczne szlaki turystyczne Gór Bystrzyckich i Masywu Śnieżka oraz główny Szlak Sudecki im. M. Orłowicza. Warto zwiedzić także znajdującą się niedaleko Bystrzycę Kłodzką. Turyści czas mogą spędzić także w Kletnie, w którym znajduje się Jaskinia Niedźwiedzia oraz Podziemna Trasa Turystyczno-Edukacyjna w Starej Kopalni Uranu.

Uzdrowisko Długopole Zdrój - profil leczniczy

Pobyty sanatoryjne i turnusy rehabilitacyjne (także na NFZ, ZUS i z dofinansowaniem ze środków PFRON). Leczy się tutaj:

Uzdrowisko Długopole Zdrój - oferta zdrowotna

Na terenie uzdrowiska można korzystać z:

W zakładzie "Karol" znajduje się ujęcie wody mineralnej "Renata", w związku z tym będąc na zabiegach, można jednocześnie korzystać z bezpłatnej kuracji pitnej.

To ci się przyda

Długopole-Zdrój - informacja turystyczna

ul. Zdrojowa 13tel. 8682-444www.dlugopolezdroj.ta.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza