Uzdrowisko Jachymów (Jachymov)

2017-06-26 14:19
Uzdrowisko Jachymów (Jachymov)
Autor: Thinkstockphotos.com Uzdrowisko Jachymów (Jachymov) to pierwsze uzdrowisko radonowe na świecie.

Uzdrowisko Jachymów (Jachymov) słynie z zastosowania w lecznictwie wód radonowych, słynących ze swoich właściwości zdrowotnych. Uzdrowisko Jachymów (Jachymov) to bowiem pierwsze uzdrowisko radonowe na świecie.

Spis treści

  1. Uzdrowisko Jachymów (Jachymov) - właściwości lecznicze
  2. Uzdrowisko Jachymów (Jachymov) - obiekty uzdrowiskowe
  3. Uzdrowisko Jachymów (Jachymov) - profil leczniczy
  4. Uzdrowisko Jachymów (Jachymov) - oferta zdrowotna

Uzdrowisko Jachymów (Jachymov) leży w północno-zachodnich Czechach, niedaleko granicy z Niemcami, u podnóża Klinowca - najwyższego szczytu Rudaw.

Uzdrowisko Jachymów (Jachymov) - właściwości lecznicze

O właściwościach leczniczych Jachymowa dowiedziano się wraz z odkryciem Marii Słodowskiej-Curie, która z wydobywanych tutaj minerałów wyizolowała promieniotwórcza pierwiastki - polon i rad. Po latach badań nad właściwościami leczniczymi wód mineralnych, które zawierają te te pierwiastki, Jamychowo - jako pierwszy na świecie - uzyskał w 1906 roku status uzdrowiska radonowego. Wody ze źródeł mineralnych oprócz rodu zawierają także cez, tytan, tantal, bizmut i beryl.

SPRAWDŹ>>Radon wzmacnia odporność: lecznicze właściwości wód radonowych

To ci się przyda

Uzdrowisko Jamychów jest stworzony dla osób aktywnych. Mogą one spędzić czas, jeżdżąc na łyżwach, grając w minogolfa lub tenisa, pływając lub jeżdżąc na rowerze.

Uzdrowisko Jachymów (Jachymov) - obiekty uzdrowiskowe

W Jamychowie funkcjonuje Uzdrowisko Jamychów (Léčebné lázně Jáchymov a.s.), do którego należą hotele Radium Palace i Běhounek oraz kompleks spa "Curie" - budynek połączony zadaszonymi pasażami z hotelami, takimi jak "Astoria", "Lužice", "Dalibor", "Jitřenka". Poza tym do uzdrowiska należy pensjonat "Dagmar".

Uzdrowisko Jachymów (Jachymov) - profil leczniczy

Leczy się tutaj choroby reumatologiczne i dysfunkcje narządu ruchu (zwłaszcza zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa), choroby układu nerwowego, metaboliczne, podagrę, osteoporozę, niektóre choroby skóry (np. łuszczyca). Opiekę znajdą tutaj także osoby po stanach operacyjnych.

Uzdrowisko Jachymów (Jachymov) - oferta zdrowotna

Kuracjusze mogą skorzystać z wyjątkowych zabiegów radonowych, a także z różnych masaży (np. gorącymi kamieniami, czekoladowego), rehabilitacji, fizykoterapii, hydroterapii, elektroterapii, krioterapii, refleksologii, inhalacji, akupunktury lub spędzić czas w grocie solnej.

To ci się przyda

Jamychów - informacja turystyczna Uzdrowisko Jamychów - kontakt
Informační a kulturní centrum JáchymovJáchymov, nám.Republiky 1+420353811379ic-jachymov@volny.czwww.mestojachymov.cz Léčebné lázně Jáchymov a.s.T. G. Masaryka 415362 51 JáchymovTel.: +420 353 833 333Fax: +420 353 834 567E-mail: info@laznejachymov.czwww.laznejachymov.cz

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza