Uzdrowisko Miskolc-Tapolca

2017-06-26 4:08
Uzdrowisko Miskolc-Tapolca
Autor: Wikimedia Commons Atrakcją uzdrowiska Miskolc-Tapolca są kąpieliska w jaskini. Fot. Petermeller/Wikimedia Commons, lic. CC BY-SA 3.0.

Uzdrowisko Miskolc-Tapolca wyróżnia się na tle innych europejskich kurortów leczniczych kąpieliskami zlokalizowanymi w jaskiniach. Sprawdź, jakie jeszcze atrakcje oferuje uzdrowisko Miskolc-Tapolca.

Spis treści

 1. Uzdrowisko Miskolc-Tapolca - właściwości lecznicze
 2. Uzdrowisko Miskolc-Tapolca - obiekty uzdrowiskowe
 3. Uzdrowisko Miskolc-Tapolca - profil leczniczy
 4. Uzdrowisko Miskolc-Tapolca - oferta zdrowotna

Uzdrowisko Miskolc-Tapolca (Miskolctapolca) to jedna z dzielnic Miskolca - trzeciego co wielkości miasta Węgier, które jest położone w północno-wschodniej części kraju, u podnóża Gór Bukowych. Dzielnica Topolca, która jest oddalona od centrum o około 5 km, zyskała status uzdrowiska w 1934 roku, jednak o jego właściwościach leczniczych wiadomo już od wczesnego średniowiecza.

Uzdrowisko Miskolc-Tapolca - właściwości lecznicze

W leczeniu uzdrowiskowym wykorzystuje się wody, których temperatura sięga 28-35 stopni C. Zawierają one związki wapnia, magnezu, niewielkie ilości kwasu metaborowego i metakrzemowego, a także jod i brom.

W lecznictwie wykorzystuje się tutaj także błoto z torfu medycznego, pochodzącego z Heviz.

Uzdrowisko Miskolc-Tapolca - obiekty uzdrowiskowe

 • kompleks basenów termalnych Barlangfürdő - to właśnie tutaj znajdują się skalne korytarze wypełnione wodą termalną, jak również zewnętrzny basen rozrywkowy czy wodny plac zabaw.
 • Bástya Hotel Conference & Wellness - znajduje się w odległości około 150 m od kąpieliska
 • hotel "Fortuna"- oddalony jest od basenów termalnych o około 400 m
Warto wiedzieć

Warto zobaczyć

Główną atrakcją uzdrowiska jest kompleks basenów termalnych, z których część znajduje się w naturalnej jaskini. W jednej z grot znajduje się kaplica, w której w każdą sobotę odprawiane są msze.

Uzdrowisko Miskolc-Tapolca - profil leczniczy

Leczy się tutaj:

 • choroby układy ruchowego
 • stany chronicznego zmęczenia
 • dolegliwości nerwowe
 • schorzenia dróg oddechowych
 • żołądka i jelit

Uzdrowisko Miskolc-Tapolca - oferta zdrowotna

Poza kąpielami w wodach termalnych kuracjusze mogą skorzystać z kąpieli w kwasie węglowym, masaży (m.in. solnych, promieniem wodnym), saun fińskich i infrared, biczów wodnych, fizykoterapii.

Źródło: youtube.com/MiKom MiskolcTV

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza