Uzdrowisko Ustka

2014-01-10 9:58
Uzdrowisko Ustka
Autor: Thinkstockphotos.com Uzdrowisko Ustka może się pochwalić pięknymi plażami.

Uzdrowisko Ustka może się pochwalić pięknymi plażami, które osłaniają niskie wydmy, zarośnięte sosnowym lasem. Warto wiedzieć, że Plaża Wschodnia w Ustce otrzymała prestiżowe wyróżnienie - Błękitną Flagę, którą mogą się pochwalić najczystsze plaże i kąpieliska na świecie.

Spis treści

  1. Uzdrowisko Ustka - właściwości lecznicze
  2. Uzdrowisko Ustka - obiekty uzdrowiskowe
  3. Uzdrowisko Ustka - profil leczniczy
  4. Uzdrowisko Ustka - oferta zdrowotna

Uzdrowisko Ustka znajduje się na środkowym odcinku Wybrzeża, u ujścia rzeki Słupi do Bałtyku. W sąsiedztwie znajdują się dwa rezerwaty przyrody i obszary chronionego krajobrazu.  Niedaleko przebiega granica Słowińskiego Parku Narodowego. Uzdrowisko Ustka oficjalnie funkcjonuje od 1987 roku, jednak infrastruktura uzdrowiskowa zaczęła powstawać już w XIX wieku. Na początku XX wieku Ustka była już popularnym letniskiem i uzdrowiskiem.

Uzdrowisko Ustka - właściwości lecznicze

Uzdrowisko Ustka ma charakter nadmorski (wysokość 2-7 m n.p.m.), a jego klimat jest określany jako umiarkowanie i silnie bodźcowy, gdyż składają się na niego silne wiatry, intensywne nasłonecznienie, letnie bryzy przynoszące ochłodzenie i duża wilgotność powietrza, w którym unoszą się leczniczy aerozol i olejki eteryczne wydzielane przez lasy sosnowe, którymi jest zarośnięta plaża. W uzdrowisku wykorzystuje się tutaj także wody lecznicze (solanka bromkowa, jodkowa, borowa) i borowinę typu niskiego ze złoża "Ustka".

Warto wiedzieć

Warto zobaczyć

O uroku tego miasta decyduje piękne wybrzeże. Na zachodzie jest odcinek, gdzie morze systematycznie zabiera ląd, dzięki czemu okoliczne plaże zamieniają się w bursztynowe zagłębie. Atrakcją dla kuracjuszy i zwiedzających mogą być ruchome wydmy oraz skansen kultury Słowińców, które można zobaczyć w Słowińskim Parku Narodowym. Dzięki połączeniu promowemu można się wybrać z Ustki na Bronholm.

Uzdrowisko Ustka - obiekty uzdrowiskowe

Leczenie uzdrowiskowe oferują sanatoria należące do przedsiębiorstwa "Uzdrowiska Ustka" Sp. z o.o.:

Poza tym do przedsiębiorstwa należą Hotel uzdrowiskowy "Grand Lubicz" i zakład przyrodoleczniczy.

Na terenie uzdrowiska Ustka funkcjonuje także Niepubliczny Zakład Lecznictwa Uzdrowiskowego Sanatorium "Tęcza".

Uzdrowisko Ustka - profil leczniczy

Leczenie sanatoryjne i turnusy rehabilitacyjne (także na NFZ i z dofinansowaniem z PFRON).

Leczy się tutaj choroby ortopedyczno-urazowe, układu nerwowego, reumatologiczne, kardiologiczne i nadciśnienie, górnych i dolnych dróg oddechowych, endokrynologiczne.

Uzdrowisko Ustka - oferta zdrowotna

Uzdrowisko Ustka oferuje zabiegi z zakresu hydroterapii, ciepło- i zimnolecznictwa, światłolecznictwa, prądolecznictwa, a także gimnastykę leczniczą, inhalacje i masaże oraz zajęcia z nordic walking.

Ważne

Ustka - informacja turystyczna

Lokalna Organizacja Turystyczna Ustka i Ziemia Słupskaul. Marynarki Polskiej 71, 76-270 Ustkawww.lot.ustka.pl

Źródło: YouTube/Miasto Ustka

Polecany artykuł:

Sanatorium Perła Ustka
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza