Prezent na chrzest: jaki wybrać? [FILM]

2015-04-16 8:37

Wybierasz się na chrzest i nie wiesz, co kupić dziecku? Możesz podarować mu tradycyjny prezent, ale możesz również zaszaleć i np. zorganizować dziecku sesję zdjęciową. Sprawdź, co radzi ekspert!

Tradycją jest, że mama chrzestna kupuje dziecku szatkę i ubranko (jeśli rodzice mają takie życzenie), a ojciec chrzestny gromnicę. Do tego zwykle dodają coś od siebie, najczęściej srebrne lub złote święte obrazki oraz medaliki. A jakie prezenty na chrzest mogą kupić inni goście?

Co kupić na chrzest oprócz biżuterii? Zobacz WIDEO

Dziadkowie często kupują dzieciom biżuterię (np. złote kolczyki), zakładają dzieciom lokaty albo konta osobiste. Popularne są również karty podarunkowe, które można wykorzystać w sklepach z ubrankami dziecięcymi oraz zabawki. Wybierając takie prezenty na chrzest, lepiej jednak skonsultować się z rodzicami dziecka.

Równie popularnymi prezentami na chrzest są srebrne smoczki z miejscem na pierwszy ząbek dziecka oraz łyżeczki, na których jest wygrawerowane jego imię. Jeśli dziecko jest większe, można kupić mu Biblię z obrazkami.

Prezenty na chrzest

Nie wiesz co podarować dziecku z okazji chrztu? Posłuchaj co podpowiada nasz ekspert - Kamila Andrychowicz, organizator imprez rodzinnnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE