Mdłości przed okresem - co oznaczają nudności przed miesiączką

2017-07-28 13:15

Mdłości przed okresem są typowym objawem PMS, choć rzadszym niż bóle brzucha, bóle głowy czy wahania nastrojów. Skarży się na nie stosunkowo niewielki procent kobiet cierpiących na dolegliwości związane z miesiączką. Mdłościom mogą towarzyszyć również inne problemy gastryczne: wzdęcia, wymioty, zaparcia czy nawet zachcianki jedzeniowe.

mdłości przed okresem
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Mdłości przed okresem - kiedy występują
  2. Przyczyny występowania mdłości przed okresem
  3. Sposoby na nudności przed okresem

Mdłości przed okresem są również charakterystycznym objawem migren miesiączkowych, które zalicza się do symptomów napięcia przedmiesiączkowego – czasami trudno je odróżnić, gdyż moment ich występowania jest taki sam.

Mdłości przed okresem - kiedy występują

Nudności przed okresem pojawiają się na kilka dni przed spodziewaną miesiączką. Zdarza się, że kobiety cierpiące na dolegliwości okresu przedmenstruacyjnego w mdłościach przed okresem dopatrują się objawów ciąży. To błąd, ponieważ mdłości ciążowe pojawiają się później – zazwyczaj w 2.-3. miesiącu.

Przyczyny występowania mdłości przed okresem

Za mdłości przed okresem, podobnie jak za inne objawy PMS odpowiadają hormony i dlatego nie ma na nie lekarstwa. Nieprzyjemne dolegliwości napięcia przedmiesiączkowego można jednak łagodzić.

Sposoby na nudności przed okresem

Najskuteczniejszym sposobem jest zmiana diety na lekkostrawną i unikanie alkoholu i kofeiny, które wzmacniają objawy PMS. Warto też  suplementować witaminy i minerały, nudnościom sprzyjają bowiem niedobory witamin z grupy B (tiaminy i ryboflawiny) oraz magnezu. Na mdłośi pomagają napary z rumianku, melisy oraz imbiru.

Zespół napięcia przedmiesiączkowego
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza