Seks w ciąży – sposób na przyspieszenie porodu

seks w ciazy sposob na przyspieszenie porodu
fot.: photos.com

Seks w ciąży to skuteczny, a jednocześnie bardzo przyjemny sposób przyspieszenia porodu. Dlatego jeśli termin porodu minął parę dni temu, nie unikaj seksu w ciąży! Możesz spróbować za pomocą miłosnych igraszek postarać się wywołać poród.

Seks w ciąży to sprawdzona i skuteczna metoda przyspieszenia porodu. Zdecydowana większość kobiet nie rodzi w ustalonym terminie. Dzieci w brzuszku mamy rozwijają się w różnym tempie – jedne dojrzewają szybciej i są gotowe do przyjścia na świat już po 38 tygodniach, a innym przygotowanie się do narodzin zajmuje 42 tygodnie. Dlatego, jeśli wyznaczony termin porodu minął, nie panikuj, gdyż wyliczenie to zazwyczaj nie jest dokładne co do dnia. Jeśli termin minął, a ciąża przebiegała prawidłowo i lekarze nie widzą powodu do niepokoju, możesz oczywiście spróbować przekonać dziecko do pojawienia się w końcu na świecie. Jak? Uprawiając seks w ciąży!

Seks w ciąży – przyjemna perswazja

Najprzyjemniejszym, a co ważne, skutecznym sposobem jest seks. Już w starożytności uważano, że seks w ciąży to bardzo dobra metoda wywołania porodu. Dziś wiadomo, że sperma zawiera prostaglandyny – hormony, które znalazłszy się w pobliżu szyjki macicy, powodują jej dojrzewanie, co prowokuje skurcze. Przez 2–4 godziny po stosunku stężenie prostaglandyn w śluzie szyjkowym jest od 10 do 50 razy większe niż normalnie. Poza tym podczas stosunku dochodzi do naturalnego masażu szyjki macicy.
Skurcze macicy pojawiają się także podczas pobudzania brodawek piersiowych (zarówno rękami, jak i ustami). Do układu krwionośnego uwalnia się wtedy oksytocyna – hormon stymulujący skurcze macicy. Mamy karmiące piersią wiedzą, że to działa, bo po przystawieniu malucha czują, jak ich macica obkurcza się.

Seks w ciąży

Ciąża to szczególny czas w życiu każdej pary. Codzienna troska o nienarodzone dziecko sprawia, że zastanawiamy się czy którakolwiek z wykonywanych codziennych czynności mu nie szkodzi. Seks w ciąży jest jedną z tych czynności, która może wzbudzić tego rodzaju wątpliwości. Zapytaliśmy eksperta czy w ciąży można uprawiać seks, jakie mogą być korzyści ze współżycia w ciąży, czy uprawiając seks można zaszkodzić dziecku, oraz co powinno nas zaniepokoić.

Konsultacja:: dr Andrzej Micuła, ginekolog położnik, Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie źródło: miesięcznik "M jak mama" Aktualizacja: 2016-07-08 Publikacja: 2013-01-02
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.