Gry karciane dla dzieci: dlaczego warto kupić je najmłodszym? [10 propozycji]

2021-08-26 10:34

Gry karciane dla dzieci są hitem ostatnich lat. Przeczytaj, co jest przyczyną ich popularności i dlaczego warto sprezentować je swoim pociechom. Zapoznaj się również z naszą galerią gier karcianych dla dzieci. Być może znajdziesz w niej niejedną inspirację.

Gry karciane dla dzieci
Autor: Getty Images

Kto z nas w dzieciństwie sam nie grał w nieśmiertelnego Piotrusia czy w wojnę. Dziś najmłodsi często są bardziej zainteresowani telefonami komórkowymi i komputerami niż bardziej tradycyjnymi rozrywkami.

Gry karciane dla dzieci mają jedną niekwestionowaną zaletę, którą docenią także najmłodsi. To dobry pomysł na spędzenie czasu z rodzicami i rodzeństwem. Wybrałyśmy 10 gier karcianych, które śmiało mogą konkurować z grami komputerowymi

Spis treści

  1. Gry karciane dla dzieci: dlaczego warto je kupić?
  2. 10 propozycji gier karcianych dla dzieci [GALERIA]
  3. Gry karciane dla dzieci: co wziąć pod uwagę podczas zakupu?
  4. Gry karciane dla dzieci: gdzie można je kupić?
Najlepsze filmy dla dzieci - 2018, 2019, 2020 rok

Gry karciane dla dzieci: dlaczego warto je kupić?

Gry karciane dla dzieci mają jedną podstawową wartość: wymagają uczestnictwa więcej niż jednej osoby. Dziecko więc niejako z konieczności kształtuje swoje zdolności interpersonalne.

Zobacz także: Gry memory - dlaczego warto kupić je dziecku?

A podczas gry trzeba przecież mieć je naprawdę wyćwiczone: najmłodsi muszą się między sobą dogadywać, nauczyć pozytywnej rywalizacji i zasad fair play, pierwszych negocjacji. Gry karciane dla dzieci rozwijają je również intelektualnie.

W zależności od rodzaju rozgrywki, poznają liczby, symbole, litery, słowa. Uczą się znajdować powiązania między faktami, ćwiczą koncentrację, zdolność logicznego myślenia i planowania.

10 propozycji gier karcianych dla dzieci [GALERIA]

Gry karciane dla dzieci: co wziąć pod uwagę podczas zakupu?

Wybierając gry karciane dla dzieci,zwróć uwagę na dwie najważniejsze kwestie: wiek dziecka i jego zainteresowania.

Przeczytaj: Zabawy z rodzicami: zobacz jakie korzyści wynikają z nich dla dziecka

Produceni oferują gry dla najmłodszych już od 3. roku życia. Ich zakres tematyczny jest ogromny: od wspomnianego Piotrusia, przez gry poświęcone ulubionym bohaterom dziecięcej wyobraźni (np. obecnie furorę robią gry karciane dla dzieci z Elsą i Anną z "Krainy Lodu" i "Minionkami") po produkty poświęcone danej dziedzinie: np. przyrodzie, zwierzętom, matematyce.

Gry karciane dla dzieci: gdzie można je kupić?

Gry karciane dla dzieci można znaleźć dosłownie wszędzie. Znajdują się zarówno w większych sklepach stacjonarnych - papierniczych i zabawkowych - jak i w sklepach i na aukcjach internetowych. Można też kupić gry z drugiej ręki, bo często rodzice sprzedają gry, które znudziły się już ich dzieciom, a są kompletne i w dobrym stanie.

Zabacz też: Zagadki logiczne dla dzieci

Dla rodziców nie bez znaczenia jest cena gier karcianych dla dzieci - tego typu produkty nie są drogie i kosztują od kilku do około 50 zł. Zazwyczaj kupi się je taniej w internecie niż w sklepie stacjonarnym, jednak zdarzają się i wyjątki, np. promocje.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza