„Faceci ratują dzieci” czyli UNICEF i Przemysław Saleta, Łukasz Nowicki, Sebastian Karpiel Bułecka zbierają na szczepionki dla Sierra Leone

2012-02-06 9:04

Silni, szybcy, mądrzy, zawsze pierwsi, kiedy trzeba pomóc. Tacy są superbohaterowie z naszego dzieciństwa. Tacy właśnie mężczyźni - Przemysław Saleta, Łukasz Nowicki, Sebastian Karpiel Bułecka i inni - wspierają UNICEF w kampanii „Faceci ratują dzieci”. Dochód z akcji przeznaczony zostanie w całości na zakup szczepionek dla kobiet i dzieci w Sierra Leone. Co piąte dziecko w  Sierra Leone nie doczeka swoich piątych urodzin. W ramach kampanii charytatywnej „Faceci ratują dzieci” UNICEF chce dostarczyć szczepionki dla 250 tys. dzieci i 800 tys. kobiet w ciąży w Sierra Leone.

Sierra Leone to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie. Tutaj co 5 dziecko nie ma szansy dożyć piątych urodzin. Wystarczą podstawowe, dobrze nam znane z dzieciństwa szczepienia, by uchronić dzieci przed śmiertelnymi chorobami. UNICEF zaprosił do udziału w akcji „Faceci ratują dzieci” znanych panów, którzy swoją postawą udowadniają, że prawdziwy mężczyzna potrafi zadbać o innych. Akcję UNICEF wspierają prawdziwi faceci, którzy nie wstydzą się pomagać.
- Chcemy nawiązać do tradycji silnych, dzielnych mężczyzn, którzy zawsze ratują słabszych z opresji i pomagają – mówi Marek Krupiński, dyrektor generalny UNICEF Polska. - Chcemy zerwać ze stereotypem, że pomaganie jest domeną kobiet. Uważamy, że każdy facet może i powinien pomagać, bo to właśnie leży w jego silnej naturze.

Celem akcji „Faceci ratują dzieci” jest zebranie funduszy na szczepionki przeciw polio, gruźlicy lub tężcowi dla 250 000 dzieci i 800 000 kobiet w ciąży w Sierra Leone. Spośród dzieci, które nie ukończyły pierwszego roku życia, zaledwie 39 procent otrzymuje komplet niezbędnych szczepień. Koszt szczepionek nie jest duży:

  • 0,41 zł szczepionka p/polio
  • 0,31 zł szczepionka p/gruźlicy
  • 0,19 zł szczepionka p/tężcowi

Każdy, kto dołączy do akcji „Faceci ratują dzieci” może wystąpić w filmie z Łukaszem Nowickim i Sebastianem Karpiel Bułecką. Po dokonaniu wpłaty na rzecz kampanii UNICEF  można umieścić nagrane przez siebie wideo w specjalnie przygotowanym filmie i pokazać znajomym.

Dołącz do akcji na www.faceciratujadzieci.pl lub zrób przelew na konto akcji: 41 1020 1013 0000 0702 0005 9055.

materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza