Fit Mama

Ćwiczenia po porodzie powinny być dostosowane do możliwości i kondycji mamy. Zobacz, jakie ćwiczenia po ciąży dają najlepsze efekty i kiedy należy zacząć gimnastykę po porodzie.
Wreszcie po kilku miesiącach przerwy możemy wrócić na siłownię, a tym samym - do regularnych treningów. Zanim jednak się na to zdecydujesz, dowiedz się, jak to zrobić bezpiecznie, nie narażając się na kontuzje. Przerwa spowodowana lockdownem, a tym bardziej chorobą, wymaga stopniowego powrotu do aktywności.
Moda na zdrowy styl życia wciąż trwa. Dzięki temu dużą popularnością cieszą się fit przepisy, a zwłaszcza te dotyczące koktajli z warzyw. Kolorowe soki nie tylko pięknie wyglądają, ale także doskonale smakują i dostarczają do organizmu wiele cennych substancji. Z jakich warzyw przyrządzać koktajle warzywne?
Kiełki roślinne to nowe superfood. Roślina, jak każda dobra matka, stara się swemu potomstwu przekazać wszystko, co najlepsze. Dlatego w kiełkach znajdują się substancje najważniejsze i najbardziej wartościowe, niezbędne do rozpoczęcia nowego życia. Dlatego kiełki są cenne dla naszego zdrowia.
Mimo że specjaliści informują, że wypadanie włosów po ciąży jest rzeczą normalną, wszystkie młode mamy panikują i nie wiedzą, jak się uporać z tym problemem. Często decydują się na ścięcie włosów, łudząc się, że dzięki temu się wzmocnią. Zobaczcie, dlaczego nie warto obcinać włosów po porodzie.
Dieta SIRT to dieta dość restrykcyjna, oparta na spożywaniu produktów bogatych w sirtuiny – rodzaj białek enzymatycznych. Jakie są zasady diety SIRT (inaczej diety Adele), czy jest bezpieczna i czy każdy może ją stosować?
Dieta 1500 kcal pozwala dość szybko zredukować masę ciała, ale czy jest bezpieczna dla naszego organizmu? Dietetyk Natalia Chybzińska, która na co dzień układa menu dla cateringu dietetycznego wyjaśnia zasady tej diety i podaje przykłady jadłospisu zawierającego 1500 kcal.
Ćwiczenia z taśmą zyskują coraz więcej zwolenników i zwolenniczek. Nic dziwnego, bo ćwiczenia z taśmą oporową potrafią zdziałać cuda w przypadku każdej figury. Nie tylko pomagają spalić więcej kalorii, a tym samym pomóc zwalczyć zbędne kilogramy, ale także umożliwiają kształtowanie sylwetki.
Zastanawiasz się jak odzyskać figurę po ciąży? Wszelkie chwilowe głodówki i drastyczne diety po porodzie dają wprawdzie często spektakularne sukcesy, ale też szybki efekt jo-jo. Dowiedz się, jak trwale odzyskać figurę po ciąży, dzięki prawidłowej diecie i aktywności fizycznej.
Brzuch po cesarskim cięciu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Niektórzy twierdzą, że cesarskie cięcie jest bezbolesne, bo przecież odbywa się w znieczuleniu. A co z raną po cesarce? Czy można sprawić, by nie bolała po zabiegu? Jak dbać o nią dbać, aby była mało widoczna? Sprawdź, co powinnaś wiedzieć o bliźnie i brzuchu po cesarskim cięciu!
Dieta ketogeniczna to dieta niskowęglanowa i wysokotłuszczowa. W codziennym jadłospisie tłuszcze zajmują aż 90 procent! Czy dieta ketogeniczna jest bezpieczna?
Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się skąd się bierze tkanka tłuszczowa i jaka jest funkcja tkanki tłuszczowej w organizmie? Czy zdarzało ci się przybierać na wadze i myślałaś, że to głównie kwestia obciążeń genetycznych? Myślę, że wiele z nas może odpowiedzieć twierdząco na to pytanie. Przyjrzyjmy się zatem, gdzie tkwi prawda…

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka