Fit Mama

Ćwiczenia z taśmą zyskują coraz więcej zwolenników i zwolenniczek. Nic dziwnego, bo ćwiczenia z taśmą oporową potrafią zdziałać cuda w przypadku każdej figury. Nie tylko pomagają spalić więcej kalorii, a tym samym pomóc zwalczyć zbędne kilogramy, ale także umożliwiają kształtowanie sylwetki.
Zastanawiasz się jak odzyskać figurę po ciąży? Wszelkie chwilowe głodówki i drastyczne diety po porodzie dają wprawdzie często spektakularne sukcesy, ale też szybki efekt jo-jo. Dowiedz się, jak trwale odzyskać figurę po ciąży, dzięki prawidłowej diecie i aktywności fizycznej.
Brzuch po cesarskim cięciu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Niektórzy twierdzą, że cesarskie cięcie jest bezbolesne, bo przecież odbywa się w znieczuleniu. A co z raną po cesarce? Czy można sprawić, by nie bolała po zabiegu? Jak dbać o nią dbać, aby była mało widoczna? Sprawdź, co powinnaś wiedzieć o bliźnie i brzuchu po cesarskim cięciu!
Dieta ketogeniczna to dieta niskowęglanowa i wysokotłuszczowa. W codziennym jadłospisie tłuszcze zajmują aż 90 procent! Czy dieta ketogeniczna jest bezpieczna?
Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się skąd się bierze tkanka tłuszczowa i jaka jest funkcja tkanki tłuszczowej w organizmie? Czy zdarzało ci się przybierać na wadze i myślałaś, że to głównie kwestia obciążeń genetycznych? Myślę, że wiele z nas może odpowiedzieć twierdząco na to pytanie. Przyjrzyjmy się zatem, gdzie tkwi prawda…
Trenerka, mistrzyni Polski i Europy w pole dance, blogerka, ale przede wszystkim młoda mama, która na co dzień boryka się z takimi samymi problemami jak większość kobiet po porodzie. Kasia Bigos zdradza nam, jak zrzucała zbędne kilogramy i radzi, od czego zacząć starania o to, by znów być w dobrej formie.
Wiosenne odchudzanie to efekt pierwszych cieplejszych dni. Eksperci sądzą, że słoneczna pogoda ma cudowne właściwości odchudzające! Wszystko dzięki słońcu, które na dwa sposoby walczy z naszym zgromadzonym przez zimę tłuszczem.
Dieta OXY jest sposobem odżywiania, mającym na celu redukcję masy ciała oraz detoksykację (oczyszczenie organizmu z toksyn). Podstawę jadłospisu stanowią produkty wysokobiałkowe. Dowiedz się, na czym polega działanie diety OXY, jakie są jej zalety oraz wady i jak wygląda przykładowy jadłospis.
Dieta dr Dąbrowskiej jest sposobem odżywiania, mającym na celu detoksykację (oczyszczenie organizmu z toksyn) oraz redukcję masy ciała. Podstawę jadłospisu stanowią warzywa oraz owoce. Na czym polega działanie diety dr Dąbrowskiej? Jakie są wskazania i efekty jej zastosowania? Sprawdź, jak wygląda przykładowy jadłospis.
Dieta sokowa, inaczej określana również jako terapia sokowa lub juicing, to jedna z metod na zrzucenie zbędnych kilogramów a także detoksykację organizmu. Nie każdy jednak może ją bezpiecznie stosować, dlatego nim j przejdziesz na dietę sokową, koniecznie zapoznaj się z jej zasadami.
Dieta niskowęglowodanowa to sposób na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów. Jednak należy pamiętać, że jak każda restrykcyjna dieta eliminacyjna, tak i dieta bez węglowodanów może doprowadzić do poważnego wyniszczenia organizmu. Jakie są zasady diety niskowęglowodanowej i jak ją stosować, by przy okazji odchudzania nie zrujnować sobie zdrowia?
Dieta paleo cieszy się zainteresowaniem i opiera się na żywieniu ludzi pradawnych, którzy spożywali to, co upolowali lub zebrali. Dieta jest bogata w białka i tłuszcze, a uboga w węglowodany, co oznacza, że nie jest dobrze zbilansowana. Jak konkretnie wygląda jej jadłospis?

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20