Uzdrowisko na wyspie Uznam - Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin

2017-06-26 13:42

Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin to uzdrowiska, które znajdują się na wyspie Uznam - nad brzegami niemieckiej części Bałtyku. Nazywane są trzema cesarskimi kurortami lub królewskimi kąpieliskami.  

Spis treści

  1. Uzdrowisko na wyspie Uznam - Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin - właściwości lecznicze
  2. Uzdrowisko na wyspie Uznam - Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin - obiekty uzdrowiskowe
  3. Uzdrowisko na wyspie Uznam - Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin - profil leczniczy
  4. Uzdrowisko na wyspie Uznam - Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin - oferta zdrowotna
Uzdrowisko na wyspie Uznam - Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin
Autor: Thinkstockphotos.com Uzdrowiska na wyspie Uznam - Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin - są nazywane królewskimi kurortami.

Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin to uzdrowiska, które znajdują się na wyspie Uznam, nad niemieckim Bałtykiem, tuż za polską granicą. Rozrosły się już tak, że ich zabudowania ciągną się nieprzerwanie wzdłuż morskiego brzegu. Są do siebie podobne: w każdym jest wychodzące w morze molo, w każdym ładne, zadbane letniskowe wille, szerokie białe plaże i nadmorskie promenady pozwalające na niekończące się spacery wzdłuż brzegu. Co je różni? W Ahlbeck znajdziesz najwięcej historycznych pamiątek, w Heringsdorf stolicę gminy, w leżącym nieco na uboczu Bansin – najwięcej ciszy i spokoju.

Swego czasu miejscowości te scaliły się w jeden organizm, który przyjął nazwę Trzy Cesarskie Uzdrowiska. Odwiedzali je bowiem cesarze Niemiec – Wilhelm I i Fryderyk Wilhelm II oraz cesarz Austro-Węgier – Franciszek Józef I. Ostatnią koronowaną głową, która przybyła tu z wizytą, była aktualna królowa Szwecji – Sylwia.

Uzdrowisko na wyspie Uznam - Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin - właściwości lecznicze

Łagodny klimat, bliskość morza i wynikające z tego przesycenie powietrza jodem, oraz solanki jodowe i radowe wydobywane z głębokości ponad 400 metrów - to zalety tego miejsca. Stwarzają doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku połączonego z zabiegami odnowy fizycznej i sanatoryjnych kuracji.

Poza tym w lecznictwie wykorzystuje się wody termalne, które zawierają jodosolankę, wydobywaną z głębokości 408 m ze źródła obok mola w Heringsdorfie, a także borowinę.

Uzdrowisko na wyspie Uznam - Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin - obiekty uzdrowiskowe

Znajdują się tutaj liczne kliniki, hotele (m.in. rehabilitacyjne) i Uznamskie Termy Bałtyckie. Na terenie tych ostatnich kuracjusze mogą skorzystać z dużego basenu pływackiego, basenu solankowego, basenu do terapii i basenu zewnętrznego. Najmłodsi również znajdą tu dla siebie miejsce - w mini dżungli dla dzieci, na terenie której znajduje się mała ślizgawka, małpka i jaszczurki tryskające wodą i skały wodne z wodospadem, a także w baseniku dla niemowląt. Poza tym na gości Uznamskich Term Bałtyckich czeka SPA, dom uzdrowiskowy, gdzie wykonuje się różnego rodzaju zabiegi, i studio fitness.

Warto wiedzieć

Atrakcją znajdującego się na wschodnim krańcu pasa uzdrowisk miasteczka Ahlbeck, jest kąpielisko termalne. W zespole sześciu basenów trzy napełniono miejscową solanką jodową, w której można zażywać kąpieli w temperaturze od 30 do 34 stopni. Kompleks rozpoznasz po wysokiej wieży z trzema platformami widokowymi, z których roztacza się atrakcyjny widok. Widać stąd bezmiar morza, ograniczony tylko z jednej strony białym pasem piasku wzdłuż brzegu. Plaża upstrzona jest tradycyjnymi wiklinowymi koszami, w których chronią się przed wiatrem wczasowicze i kuracjusze. Stały ląd wyznaczają dachy zabudowań ukrytych wśród drzew.

Uzdrowisko na wyspie Uznam - Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin - profil leczniczy

Leczy się tu:

  • przewlekłe schorzenia dróg oddechowych
  • choroby skóry
  • alergie
  • choroby serca i układu krwionośnego
  • schorzenia narządów ruchu

Poza tym łatwo dochodzą tu do formy osoby przemęczone, zestresowane, cierpiące na zaburzenia psychiczne i psychosomatyczne.

Uzdrowisko na wyspie Uznam - Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin - oferta zdrowotna

Stosuje się tutaj talasoterapię, czyli leczenie morzem. W tej formie terapii wykorzystuje się nie tylko ruchu na świeżym, morskim powietrzu, wzbogaconym o jod oraz wiele mikroelementów, właściwości słońca, lecz także specjalistyczne zabiegi zimną oraz podgrzaną wodą morską, okłady i masaże algami, szlamem czy piaskiem.

Poza tym kuracjusze mogą skorzystać z licznych masaży, termoterapii (m.in. okłady borowinowe), kąpieli leczniczych, elektroterapii, ultradźwięków, balneo-fototerapii, inhalacji, drenażu limfatycznego czy medycznej pielęgnacji stóp.

Są one tutaj oferowane przez Uznamskie Termy Bałtyckie (dom zdrojowy) oraz przez niektóre hotele.

Warto wiedzieć

Ładnie, ale drogo

Cesarskie kurorty w pełni zasługują na dumną nazwę. Ciekawa uzdrowiskowa architektura, eleganckie i zadbane promenady, parasole knajpek wzdłuż sennych uliczek. Gwar na deptakach i spokój wokół przytulnych pensjonatów. Do tego niemiecki porządek. Nie wszystkich jednak można namawiać na dłuższy pobyt w nadbałtyckich kurortach: ceny są bardzo podobne do polskich. Ten jednak, kto chciałby mimo wysokich cen zobaczyć niemieckie letniska, może się wybrać na jednodniowa wycieczkę. To tuż za naszą granicą. Niewielki zapas drobnych euro warto mieć jednak pod ręką, bo wszystkie parkingi są płatne.

Informacja turystyczna

Ahlbeck Heringsdorf Bansin
Dünenstrasse 45
17419 Seebad Ahlbeck Niemcy
Telefon 0049 38378 499350
Fax 0049 38378 499352
Kulmstrasse 3317424 Seebad HeringsdorfNiemcyTelefon 0049 38378 2451Fax 0049 38378 2454 An der Seebrücke17429 Seebad BansinNiemcyTelefon 0049 38378 47050Fax 0049 38378 470515

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza