Prezent na Dzień Babci i Dziadka: 7 pomysłów na własnoręcznie robione upominki

2020-01-03 11:58
Dzień Babci i Dziadka
Autor: thinkstockphotos.com Dziadkowie odgrywają w życiu dziecka bardzo ważną rolę. Jak najczęściej dziękujmy im za troskę i miłość!

Prezent na Dzień Babci i Dziadka nie może być przypadkowy - to przecież wyjątkowe osoby w naszym życiu. A co może ucieszyć ich bardziej niż prezent, w który wnuki włożą całe swoje serce? Sprawdźcie, jak samodzielnie wykonać piękny prezent na Dzień Babci i Dziadka!

Własnoręcznie przygotowany prezent zawsze cieszy najbardziej. Nie liczy się tutaj, ile zapłacimy, ale ile pracy i uczucia zostanie włożone w podarunek. Jakie prezenty możecie zrobić z dzieckiem w domu na Dzień Babci i Dziadka? Skorzystajcie z naszych propozycji!

Pobierz: Życzenia dla babci i dziadka - 22 wierszyki, które wzruszą babcię i dziadka!

Prezent na Dzień Dziadka: co warto kupić? [TOP 7 PREZENTÓW]

Prezent na Dzień Babci: co warto kupić? [TOP 6 PREZENTÓW]

Słodkie lekarstwo na zły humor - idealny prezent! 

Zwykłe pudełeczko na tabletki, z rozpisanymi dniami tygodnia z pewnością przyda się osobom zażywającym regularnie leki. Ale Dzień Babci i Dziadka to święta wesołe!

Z pewnością wywołacie uśmiechy na twarzach obdarowywanych, jeśli zaskoczycie ich zawartością pudełeczka – przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by przydzielić dziadkom słodkości na każdy dzień. W poniedziałek kostki czekolady, we wtorek cukierki, w środę precelki… Tabletkowe etui kupicie w aptece za kilka złotych.

Czytaj:  Babcia i dziadek: jaką rolę odgrywają w życiu dziecka?

Prezent na Dzień Babci i Dziadka zrób całkowicie sam!

Jeśli maluch dopiero stawia pierwsze kroki z igłą i nitką, to będzie to najlepszy czas na zaproszenie go do wyhaftowania miłego napisu lub podobizny dziadków! Doskonałym pomysłem będzie poduszka z napisem, ewentualnie, jeśli dziecko jest starsze, ze zwierzątkiem albo serduszkiem.

Ramka pełna wspomnień

Idealnym prezentem Dzień Babci i Dziadka, który zawsze się sprawdzi, są zdjęcia! Na pewno ciekawym rozwiązaniem będzie elektroniczna ramka na zdjęcia. „Pusty" gadżet być może nie zachwyci, jednak uzupełniony o fotografie z różnych okresów – z pewnością! Warto zachęcić dziecko do samodzielnego stworzenia pokazu zdjęć.

Mogą to być fotografie zrobione specjalnie na te okazję albo wybór tych z dziadkami. Można też je upiększyć graficznie, nałożyć filtry, dodać podpisy... Jeśli dysponujecie starymi fotografiami dziadków z młodości, spróbujcie przygotować analogiczne zdjęcia wnuczków – tworzenie scenografii oraz strojów sprzed dziesiątek lat będzie wspaniałą zabawą, połączoną z podróżą w czasie.

Czytaj: Nie uwierzysz, że one są już babciami! Te znane kobiety mają wnuki

Kolorowe kubki - prezent, który zawsze się sprawdza, także na Dzień Babci i Dziadka

Dziadkowie są fanami popołudniowej herbatki? Warto uprzyjemnić im ten rytuał, dając w prezencie udekorowane przez wnuków filiżanki bądź kubki. Zestawy znajdziecie w większości sklepów plastycznych, ale dla lepszego efektu można również kupić oddzielnie farbki, a oddzielnie kubki.

Jako miły dodatek, na pewno dobrze sprawi się oryginalna herbata z herbaciarni – pozwólmy dziecku wybrać kombinację smaków i zapakować ją w ozdobny woreczek. Wymyślcie wspólnie dedykowany wierszyk, opisujący poszczególne składniki herbatki, np. „Dziadek lubi róże, więc w herbacie są na górze....”, „owoce cytrusowe są dla dziadka bardzo zdrowe...”.

Spersonalizowany prezent na Dzień Babci i Dziadka 

Babcia zbiera zawieszki z aniołkami? A może jest fanką kotów? Dziadek uwielbia psy? Z masy solnej możecie wykonać dowolną figurkę bądź zawieszkę, która stanie się pięknym spersonalizowanym prezentem. Postarajmy się, aby odzwierciedlała hobby obdarowywanego i była kolorowa!

Czytaj: Szkoła dla babci i dziadka - czy warto uczyć dziadków wychowania dzieci?

Prezent na Dzień Babci i Dziadka czytających książki 

Dziadkowie są zapalonymi czytelnikami? Jeśli tak, zakładka będzie doskonałym prezentem! Oczywiście wykonajcie ją własnoręcznie – możecie do niej dokleić zdjęcia dziecka albo udekorować suszonymi kwiatami, liśćmi, itp. Zakładka nie musi być papierowa – spróbujcie poeksperymentować z materiałami i ozdobić listewkę.

Życzenia na każdy dzień dla Babci i Dziadka

Kalendarz „hand made” wypełniony cytatami, zdjęciami i życzeniami na pewno wzruszy dziadków. Można wyciąć kalendarzowe kartki z poprzednich lat i nakleić je na tekturki, połączone ozdobnym sznureczkiem.

Innym rozwiązaniem jest zagospodarowanie gotowego kalendarza – kolorowanie kartek, wypełnienie poszczególnych dni inspirującymi cytatami i zapewnieniami o miłości do dziadków. Koniecznie wkomponujcie daty ważnych wydarzeń, pokazując dziadkom, że pamiętacie np. o ich rocznicy ślubu, imieninach, itp.

Do prezentu obowiązkowo należy dołączyć ręcznie robioną kartkę. Tutaj sposobów i technik mamy do wyboru mnóstwo: odciski palców, bibułka, produkty spożywcze np. pomalowane makaroniki, guziki i wstążki, farby, kredki, mulina… Pamiętajcie, pomysłów jest nieskończenie wiele - ogranicza Was tylko wyobraźnia!

Czytaj: Babcia na walizkach, czyli kiedy babcia staje się pełnoetatową nianią

Tekst powstał we współpracy z portalem Hobbart.org. Hobbart.org to pełne kreatywnych wyzwań wyjątkowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla dzieci do lat 16. Portal jest całkowicie darmowy i bezpieczny w użytkowaniu, a dziecięca aktywność kontrolowana jest przez rodziców.

Projekt dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość. www.hobbart.org.  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE