Cesarskie cięcie: kiedy można współżyć po cesarce? Seks po porodzie

cesarskie ciecie kiedy mozna zaczac wspolzyc po cesarce

Seks po porodzie jest ważny dla waszych wspólnych relacji. Kiedy można się kochać po cesarskim cięciu? Czy współżycie seksualne jest bezpieczne po cesarce?

To, że właśnie stałaś się mamą, nie oznacza że przestałaś być kobietą i partnerką seksualną. Seks po porodzie warto odłożyć tylko na czas połogu - około 6 tygodni. Po tym okresie można zacząć współżyć. Oczywiście inaczej wygląda sytuacja w przypadku cięcia cesarskiego niż kiedy rodziłyśmy drogą naturalną. Prawdą jest, że seks po porodzie może wyglądać zupełnie inaczej, ale to już z innych względów - czasem po całym dniu opieki na dzieckiem, marzysz tylko o tym, by solidnie odpocząć.

Wbrew pozorom seks po porodzie cesarskim cięciu jest możliwy szybciej niż po porodzie naturalnym. Cesarskie cięcie ma tę przewagę nad porodem naturalnym, że (pod pewnymi względami) szybciej można wrócić do normalnego funkcjonowania - przynajmniej w sferze współżycia seksualnego.

Seks po porodzie cesarskim

Ponieważ przy cesrskim cięciu twoja pochwa nie ucierpiała podczas porodu, będziesz mogła podjąć współżycie seksualne szybciej, niż mamy po porodzie naturalnym. Powinnaś także odczuwać większą przyjemność podczas seksu po porodzie, bo mięśnie nie zostały rozciągnięte i w pochwie nie ma większego luzu. Możesz się kochać już sześć tygodni po porodzie (część lekarzy sugeruje, że wystarczy 4-tygodniowa wstrzemięźliwość w stosunkach seksualnych), jednak ogrom obowiązków przy dziecku i zmiany hormonalne czasami odbierają apetyt na seks. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego i taki stan w końcu minie. Wkrótce będziesz mogła rozpocząć współżycie i seks po porodzie wrócić do normy.

Nie przegap

Aktualizacja: 2016-07-08 Publikacja: 2012-11-05
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.