Balejaż na włosach - fryzura w wielu odcieniach. Na czym polega balejaż?

2017-08-30 17:46
Balejaż na włosach - jak zrobić?
Autor: Thinkstockphotos.com Umiejętnie wykonany balejaż wygląda bardzo naturalnie. Tego typu koloryzacja włosów powinna podkreślać naturalną urodę.

Balejaż powraca po latach i ponownie staje się hitem w salonach fryzjerskich. Można go wykonać na włosach o każdej długości i w każdym kolorze. Balejaż rozświetla włosy i nadaje im objętości. Bywa mylony z koloryzacją w stylu ombre i lekceważony z powodu niemiłych skojarzeń z minioną epoką. Jednak balejaż w starym stylu nijak się ma do swojej nowoczesnej wersji.

Spis treści

  1. Balejaż – jakich błędów nie popełniać?
  2. Balejaż a koloryzacja ombre, sombre - czym się różnią?
  3. Ile kosztuje balejaż?
  4. Balejaż kiedyś i dziś

Balejaż ma na celu rozjaśnienie niektórych partii włosów i uzyskanie kontrastu między kolorami pasemek na głowie. Polega na nałożeniu na różne pasma włosów farb o różnych odcieniach. Prawidłowe wykonanie balejażu wymaga od fryzjera zręczności i wprawy w odpowiednim dobieraniu barw. W efekcie na włosach powinien znajdować się jeden bazowy kolor. Reszta odcieni pasm włosów ma stanowić rozświetlające dodatki.

Balejaż – jakich błędów nie popełniać?

  • Pamiętaj, aby przed wykonaniem balejażu obciąć zniszczone końcówki.
  • Unikaj sytuacji, w której zaraz po koloryzacji zmieniasz fryzurę lub długość włosów, ponieważ może to zniszczyć efekt balejażu.
  • Nie wykonuj więcej niż trzech koloryzacji w ciągu roku, to osłabi włosy.
  • Nie decyduj się na kolory balejażu mocno odbiegające od naturalnych odcieni twoich włosów, żeby nie uzyskać sztucznego efektu.

Balejaż a koloryzacja ombre, sombre - czym się różnią?

Moda na ombre odeszła nieco w niepamięć. Zaraz po niej największym trendem było sombre lub inaczej nazywane babylights/ flamboyage, które również polegało na rozjaśnianiu niektórych partii włosów - rozpoczynając od nasady głowy, na środku ich długości, a nie jak do tej pory - na końcach. Dzięki stale zmieniającym się trendom oraz łączeniu ich powstała kolejna modna koloryzacja - balejaż sombre. Są to połączone dwie techniki koloryzacji.

Ten rodzaj balejażu uzyskuje się świetlisty kontrast na włosach (średnio od połowy ich długości) za pomocą refleksów. Zabieg ten ma przyczynić się do uzyskania efektu lekkości fryzury. Balejaż, a pasemka Pasemka to wyciągane na folii lub czepku pojedyncze pasma włosów poddawane farbowaniu na jeden kolor. Natomiast balejaż ma stanowić grą kolorów na głowie. Pasma mogą być różnej grubości choć zazwyczaj są one bardzo cienkie. W balejażu odcienie farb powinny naturalnie się ze sobą łączyć i mieszać. Źle wykonany balejaż daje tzw. efekt zebry na głowie.

To ci się przyda

Ile kosztuje balejaż?

Nie ma powszechnie przyjętej ceny za wykonanie balejażu w salonie fryzjerskim. Jest ona uzależniona przede wszystkim od miejsca, w którym go wykonujemy. Składa się na nią m.in. ilość odcieni, które będą wykorzystywane podczas farbowania. Im jest ich więcej, tym cena balejażu wzrasta.

Kluczową kwestią jest długość włosów. Panie z krótkimi włosami oczywiście zapłacą dużo mniej od kobiet, których włosy są bardzo długie. Cena za balejaż może wahać się od 85 do 300 złotych.

Balejaż kiedyś i dziś

Dawniej balejaż wykonywano na szerokich pasmach włosów rozpoczynając od czubka głowy, aż po same końce. Efekt był nienaturalny i na pierwszy rzut oka widać było ingerencję fryzjera. Obecnie styliści fryzur stawiają na naturalność. Balejaż ma jedynie podkreślać kolor włosów. Najlepiej, jeśli wykonywany jest na bardzo cienkich pasmach z użyciem kilku zbliżonych do siebie pod względem tonacji barw.

Modny obecnie balejaż nie jest wykonywany od czubka głowy - koloryzację rozpoczyna się w połowie długości włosów. Taki zabieg ma celu nadanie lekkości i objętości fryzurze.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza