Rozwój osobisty

Praca zdalna to olbrzymie ułatwienie dla młodych mam – pracując z domu można przypilnować malucha, wstawić obiad, zrobić pranie. Tylko jak pogodzić obowiązki służbowe z opieką nad małym dzieckiem, by nie ślęczeć po nocach? Wbrew pozorom da się, choć nie jest to wcale takie łatwe.
Makramy to ręcznie wyplatane ozdoby w stylu hippie lub boho. Komponują się z każdym wnętrzem, a z makram zrobić można dosłownie wszystko, nawet zawieszkę do smoczka lub huśtawkę dla dziecka. O trudnej sztuce wyplatania makram opowiada nam Sylwia Cieślik, właścicielka Two Cords - makramy.
Jesteś mamą, która prowadzi własną firmę lub bloga? A może dopiero przymierzasz się do tworzenia czegoś, co warto pokazać szerszej publiczności? Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób, czyli poprzez media społecznościowe.
Stawiając na własny biznes, musisz zdecydować się również na jego obecność w sieci. Nie wystarczy jednak być - warto BYĆ w sposób przemyślany, celowy i przekonujący.
Czy biznes w sieci polega wyłącznie na założeniu własnej strony internetowej? Jak prowadzić interes tylko za pomocą komputera? Na te pytania odpowiada Dominika De León, ekspertka w obszarze business development i marketingu sprzedażowego, przedsiębiorcza kobieta, która zdecydowała się wykorzystać zdobyte doświadczenie zawodowe do prowadzenia własnego biznesu.
Czy własna działalność sprzyja równowadze w życiu zawodowym i prywatnym? Czy work – life balance jest możliwe do osiągnięcia u przedsiębiorczych mam?
Na początku odpowiedzmy na podstawowe pytanie: czy kobieta może rozpocząć działalność gospodarczą będąc na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym? Odpowiedź brzmi: tak. Więcej o zakładaniu firmy w czasie urlopów opowiada Katarzyna Łodygowska – prawniczka i autorka bloga Matkaprawnik.pl.
Macierzyństwo i biznes wcale nie musi się wykluczać. Wychowywanie dzieci to czasami dla kobiet idealny czas, żeby pomyśleć o własnej firmie. Decyzja o podjęciu pierwszej działalności jest często zainspirowana przez dziecko.
Ciąża to dobry czas na naukę i poszerzenie swojej wiedzy, a kursy dla kobiet w ciąży to coś, czemu zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej. Zwłaszcza, że zanim na świecie pojawi się maluch, warto zrobić jeszcze coś wyłącznie dla siebie: nauczyć się języka, zainwestować w nowe umiejętności. Oto przegląd możliwości.  
Warto podnosić swoje kompetencje, zwłaszcza, jeśli od tego zależy sukces naszej własnej firmy. Z Ewą Opach, dyrektor ds. edukacji i certyfikacji rozmawiamy o możliwościach rozwoju w dziedzinie digital marketingu, które aktualnie są dostępne dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności.
O wsparciu dla młodych mam, które chcą założyć własny biznes opowiada Andżelika Możdżanowska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, która wsparła naszą akcje "Mama ma biznes".
Prowadzenie własnego biznesu wydaje się trudne i skomplikowane, ale tak naprawdę takie nie jest. Zwłaszcza, że obecnie młoda mama, która chce założyć firmę może liczyć na wiele ułatwień. Opowiada o nich Katarzyna Łodygowska, prawniczka i autorka bloga matkaprawnik.pl.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka