Rozwój osobisty

Praca zdalna to olbrzymie ułatwienie dla młodych mam – pracując z domu można przypilnować malucha, wstawić obiad, zrobić pranie. Tylko jak pogodzić obowiązki służbowe z opieką nad małym dzieckiem, by nie ślęczeć po nocach? Wbrew pozorom da się, choć nie jest to wcale takie łatwe.
Jesteś mamą, która prowadzi własną firmę lub bloga? A może dopiero przymierzasz się do tworzenia czegoś, co warto pokazać szerszej publiczności? Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób, czyli poprzez media społecznościowe.
Stawiając na własny biznes, musisz zdecydować się również na jego obecność w sieci. Nie wystarczy jednak być - warto BYĆ w sposób przemyślany, celowy i przekonujący.
Czy biznes w sieci polega wyłącznie na założeniu własnej strony internetowej? Jak prowadzić interes tylko za pomocą komputera? Na te pytania odpowiada Dominika De León, ekspertka w obszarze business development i marketingu sprzedażowego, przedsiębiorcza kobieta, która zdecydowała się wykorzystać zdobyte doświadczenie zawodowe do prowadzenia własnego biznesu.
Czy własna działalność sprzyja równowadze w życiu zawodowym i prywatnym? Czy work – life balance jest możliwe do osiągnięcia u przedsiębiorczych mam?
Na początku odpowiedzmy na podstawowe pytanie: czy kobieta może rozpocząć działalność gospodarczą będąc na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym? Odpowiedź brzmi: tak. Więcej o zakładaniu firmy w czasie urlopów opowiada Katarzyna Łodygowska – prawniczka i autorka bloga Matkaprawnik.pl.
Macierzyństwo i biznes wcale nie musi się wykluczać. Wychowywanie dzieci to czasami dla kobiet idealny czas, żeby pomyśleć o własnej firmie. Decyzja o podjęciu pierwszej działalności jest często zainspirowana przez dziecko.
Ciąża to dobry czas na naukę i poszerzenie swojej wiedzy, a kursy dla kobiet w ciąży to coś, czemu zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej. Zwłaszcza, że zanim na świecie pojawi się maluch, warto zrobić jeszcze coś wyłącznie dla siebie: nauczyć się języka, zainwestować w nowe umiejętności. Oto przegląd możliwości.  
Warto podnosić swoje kompetencje, zwłaszcza, jeśli od tego zależy sukces naszej własnej firmy. Z Ewą Opach, dyrektor ds. edukacji i certyfikacji rozmawiamy o możliwościach rozwoju w dziedzinie digital marketingu, które aktualnie są dostępne dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności.
O wsparciu dla młodych mam, które chcą założyć własny biznes opowiada Andżelika Możdżanowska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, która wsparła naszą akcje "Mama ma biznes".
Prowadzenie własnego biznesu wydaje się trudne i skomplikowane, ale tak naprawdę takie nie jest. Zwłaszcza, że obecnie młoda mama, która chce założyć firmę może liczyć na wiele ułatwień. Opowiada o nich Katarzyna Łodygowska, prawniczka i autorka bloga matkaprawnik.pl.
Katarzyna Łodygowska - prawniczka i mama dwóch dziewczynek oraz znana blogerka – Matkaprawnik.pl. Kilka lat temu założyła firmę, dzięki której tłumaczy przyszłym lub młodym mamom zawiłe kwestie prawa pracy. Dziś podpowiada kobietom, jak założyć działalność gospodarczą krok po kroku.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20