Butelki do karmienia - ranking antykolkowych i nietypowych butelek do karmienia

2013-05-09 13:42

Butelka do karmienia powinna znaleźć się w każdej wyprawce. Hitem są antykolkowe butelki do karmienia, które pojawiły się w polskich sklepach dobrych kilka lat temu i od razu znalazły się na wyprawkowych listach zakupów przyszłych rodziców. Antykolkowe butelki do karmienia są zaprojektowane tak, by zapobiegać dostawaniu się pęcherzyków do mleka. Dzięki temu dziecko nie połyka powietrza. Zobacz propozycje antykolkowych i nietypowych butelek do karmienia!

Nietypowe butelki do karmienia od standardowych butelek odróżnia nie tylko wygląd, ale przede wszystkim ciekawe i przydatne rozwiązania. 

Butelka do karmienia z sitkiem na grudki 

Wyposażona w system TwistFlow, ułatwiający przepływ płynu i zapobiegający kolkom. Ma sitko pełniące rolę minimiksera – skutecznie rozpuszcza proszek i minimalizuje ryzyko zatykania smoczka przez grudki mleka. Elastyczna i miękka końcówka smoczka przypomina brodawkę sutkową. W smoczku jest wentyl, który odprowadza nadmiar powietrza. Butelkę można też wykorzystać do przygotowania napoju z kawałkami owoców – sitko zatrzyma drobinki owoców i zabezpieczy smoczek przed zatkaniem. TWIST AND SHAKE, 31 zł.

Butelka do karmienia
Autor: materiały prasowe Butelka do karmienia Twist and Shake, cena 31 zł

Butelka do karmienia z grzałką i termometrem

Ma moduł grzewczy wielokrotnego użytku – jedno kliknięcie wystarczy, by butelka podgrzała wodę do temperatury 36°C (pokazuje ją wbudowany termometr, zlokalizowany w połowie wysokości butelki). Potem wystarczy odmierzyć proszek i wsypać go bezpośrednio do podgrzanej wody. Butelka jest w stanie utrzymywać właściwą temperaturę wody nawet przez godzinę. PAULANDSTELLA, 139 zł.

Butelka do karmienia -  Paulandstella
Autor: materiały prasowe Butelka do karmienia  Paulandstella, cena 139 zł

Butelka do karmienia, która rośnie razem z dzieckiem

Pełni trzy funkcje: butelki, kubeczka z dziubkiem i otwartego kubeczka z uchwytami. Smoczek, który mocuje się do bazy za pomocą nakrętki, ma specjalne odpowietrzenie zapobiegające kolkom. BEABA, 57 zł

Butelka do karmienia - BEABA
Autor: materiały prasowe Butelka do karmienia BEABA, cena 57 zł

Butelka do karmienia w silikonowym pokrowcu

Wykonana z odpornego na zmiany temperatury szkła borokrzemianowego. Silikonowa osłona ułatwia maluchowi samodzielne trzymanie butelki i zabezpiecza przed stłuczeniem w razie upadku. Po zamontowaniu uchwytu do picia można ją zmienić w niekapek, a po nałożeniu płaskiego zamknięcia służy jako pojemnik na przekąski. LIFEFACTORY, 79,99 zł.

Przeczytaj na forum o kubkach niekapkach 

Butelka do karmienia Life factory
Autor: materiały prasowe Butelka do karmienia Life factory, cena 79,90 zł

Butelka do karmienia, która sama się nagrzewa

Specjalny wkład grzewczy w ciągu czterech minut podgrzewa pełną butelkę pokarmu z temperatury pokojowej do 36–37°C. Po wyjęciu obudowy wkładu grzewczego butelka dwukrotnie zwiększa swoją pojemność. IIAMO GO, 90 zł.

Butelka do karmienia Iiamo Go
Autor: materiały prasowe Butelka do karmienia Iiamo Go, cena 90 zł

Termobutelka do karmienia

Utrzymuje ciepło nawet przez sześć godzin. Wystarczy wlać do niej wodę o odpowiedniej temperaturze, a potem zakręcić – gdy przyjdzie pora posiłku, woda będzie tak samo ciepła jak na początku, i można będzie rozpuścić w niej proszek, a następnie nałożyć smoczek. Gdy malec wyrośnie z butelki, można ją przekształcić w bidon lub niekapek ze słomką. PURA KIKI, 119 zł

Termobutelka do karmienia PURA KIKI
Autor: materiały prasowe Termobutelka do karmienia PURA KIKI,  cena 119 zł.

Butelka do karmienia z szybkim podgrzewaczem

W ciągu 60 sekund podgrzewa pokarm do temperatury, jaką ma mleko mamy. Smoczek jest antykolkowy i anatomicznie przypomina kobiecą pierś. Podgrzewacz jest wielokrotnego użytku – można go naładować około 150 razy, sterylizując w gotującej się wodzie lub w elektrycznym sterylizatorze parowym. YOOMI, 144 zł.

Butelka do karmienia Yoomi
Autor: materiały prasowe Butelka do karmienia Yoomi, cena 144 zł

Butelka do karmienia z dozownikiem mleka

Dolna część to pojemniczek na mleko modyfikowane – wystarczy wsypać do niego odpowiednią ilość proszku i dokręcić do butelki, do której wlewamy następnie bardzo ciepłą wodę. W porze posiłku obracamy butelkę do góry dnem i naciskamy denko – mleko wsypie się do wody i wystarczy kilka razy potrząsnąć, by mieszanka była gotowa. B-BOX, 89 zł.

Butelka do karmienia B box
Autor: materiały prasowe Butelka do karmienia B-BOX, cena 89 zł

Butelka do karmienia w kształcie piersi

Butelka zaprojektowana z myślą o dzieciach karmionych w sposób mieszany lub przestawianych na mleko modyfikowane. Smoczek wyglądem przypomina kobiecą pierś, jest też miękki i miły w dotyku, a jego ssanie wymaga nieco wysiłku. Specjalny system odpowietrzający zapobiega kolkom. MIMIJUMI, Not So Hungry, 99 zł.

Butelka do karmienia w kształcie piersi
Autor: materiały prasowe Butelka do karmienia w kształcie piersi Mimijumi, Not So Hungry, cena 99 zł

Butelka do karmienia z kontrolą przepływu

Butelka antykolkowa. Smoczek ma funkcję MyFlow, która sprawia, że mleko przepływa tylko wtedy, gdy dziecko ssie, co naśladuje karmienie piersią. Dzięki systemowi zmiennego przepływu płynów w zależności od pozycji butelki mleko może płynąć wolno, szybko lub w średnim tempie. BEABA, Biboz, 52 zł.

Butelka do karmienia Beaba Biboz
Autor: materiały prasowe Butelka do karmienia Beaba Biboz, cena 52 zł
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych!

Pobierz
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE