Sen

Coraz częściej mówi się o nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Jak się okazuje, wielokrotnie ciężko ją odróżnić od tragicznych wypadków w trakcie spania niemowlęcia w łóżku rodziców. Choć spanie z dzieckiem, zdarza się w życiu prawie każdej rodziny, może być dość ryzykowne. Jak częste są przypadki śmierci niemowląt śpiących z rodzicami w łóżkach?
Co zrobić, żeby przespało całą noc? Kilka godzin nieprzerwanego snu to marzenie wielu młodych rodziców. Marzenie to jest do zrealizowania, gdyż są sprytne metody, dzięki którym niemowlę dłużej pośpi w nocy. Poznaj sposoby na dłuższy sen niemowlaka. Od razu możesz je wypróbować!
Ten trik wygląda jak magia! Jedni zarzucają ojcu, który go stosuje na filmie, że posmarował ręce środkiem usypiającym... Inni mówią, że to stara, zapomniana, a rzeczywiście działająca cuda metoda. Na czym polega?
Oto sprawdzone sposoby, które ułatwią dziecku zasypianie. Tym wszystkim, którzy twierdzą, że nie ma patentu na szybkie usypianie niemowlaka, polecamy nasze triki. Będziecie zadowolone z efektów. Gwarantujemy!
Niespokojny sen, częste wybudzanie się w nocy mają wiele przyczyn i zależą od wieku dziecka. Niemowlę poprzez krzyk i płacz sygnalizuje potrzeby, zmiany w samopoczuciu oraz informuje, że „coś się dzieje”. Dlaczego dziecko budzi się w nocy i jak temu zaradzić?
Gdy niemowlak budzi się z krzykiem, budzi to niepokój rodzica. Czy to oznacza, że miało zły sen? Dlaczego niemowlak budzi się z krzykiem? Dowiedz się, co może śnić się niemowlętom.
Czy niemowlę ma sny? Wydaje się, że tak – często przecież uśmiechają się przez sen lub płaczą… Naukowcy jednak ciągle się spierają, czy maluszek, który nie ma jeszcze wyobraźni, może mieć wyobrażenia senne.
Gdzie układać dziecko do snu: czy od początku niemowlę powinno spać we własnym łóżeczku czy razem z mamą? Co jest lepsze dla samego dziecka - spanie z rodzicami czy osobno? Przeczytaj opinie pediatry, doradcy laktacyjnego, fizjoterapeuty i psychologa dziecięcego.
Zasypianie przy piersi jest zupełnie naturalne. Podczas karmienia piersią, zaspokajamy bowiem wiele potrzeb dziecka równocześnie, przede wszystkim – czuje się ono bezpieczne. Na pytania związane z zasypianiem przy piersi odpowiada Agnieszka Piotrowska, pierwsza w Polsce certyfikowana konsultantka snu.
Jak nauczyć dziecko spać w łóżeczku i oduczyć je od bujania przed snem? Co robić, gdy dziecko nie chce spać samo i jak odzwyczaić je od spania z rodzicami? Zobacz, czy nauczenia dziecka spania we własnym łóżeczku rzeczywiście jest takie trudne.
Do którego roku życia wskazana jest drzemka dziecka w ciągu dnia? Wraz z upływem czasu, zapotrzebowanie na sen się zmniejsza, ale nie znika całkowicie. Dlaczego sen jest tak ważny dla prawidłowego rozwoju dziecka i do którego roku życia należy kłaść je spać w ciągu dnia?
Trudności z zasypianiem, częste pobudki nocne albo zbyt wczesne wstawanie - to problemy, które zgłasza wielu rodziców. Czy w takich sytuacjach można jednak mówić o bezsenności u niemowlęcia? Kiedy problem bezsenności u niemowlaka występuje i jak można mu zapobiegać?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza