Sen

Usypianie maluszka to zadanie niełatwe – wie o tym każdy rodzic. Na szczęście można sobie pomóc i wykorzystać do tego mięciutkie oraz pachnące mamą zabawki. Oto przytulanki i gadżety ułatwiające niemowlęciu uśnięcie.
Wielu rodziców narzeka, że dziecko do tej pory spało dobrze, a teraz ciągle się budzi. Że kiedyś po karmieniu usypiało na 3-4 godziny, a teraz płacze, jakby łóżeczko je parzyło. Niestety, tak wygląda sen dziecka przez pierwszy rok życia - jego schemat zmienia się często i niekiedy dosłownie z dnia na dzień.
Noc to dla ciebie pewnie nic przyjemnego. Zamiast się wyspać, wstajesz nieustannie do budzącego się dziecka, karmisz, przewijasz, tulisz, usypiasz... I tak aż do rana, kiedy to malec wstaje radosny jak skowronek. Nic dziwnego! On się wyspał. A ty? Te nagrania pokazują, dlaczego ciągle chodzisz nieprzytomna.
Częste nocne pobudki, bardzo wczesne wstawanie, niespokojny sen – mało jest rodziców, którzy z pełną odpowiedzialnością mogą powiedzieć, że te problemy nie dotyczą ich dzieci. W jaki sposób można im zaradzić podpowiada Agnieszka Piotrowska, pierwsza w Polsce certyfikowana konsultantka snu.
Zastanawiasz się ile snu potrzebuje twoje dziecko na dobę? Masz wrażenie, że się nie wysypia? Warto poznać najczęstsze problemu ze snem u dzieci, by w waszym domu nastał w końcu spokój. Budzenie się w nocy dziecka odbija się bowiem na samopoczuciu całej rodziny. Rodzice chodzą ciągle niewyspani, często szukają porady u pediatry. 
Usypianie niemowlaka a także starszego dziecka bywa prawdziwym wyzwaniem! Dziecko wcale nie ma ochoty na sen, choć wiesz, że jest zmęczone? Zobacz, do jakich sposobów na uśpienie malucha decydują się pomysłowi rodzice.
Biały szum pomaga niemowlakowi zasnąć i działa też zbawiennie na sam sen. Szum suszarki przy okazji pomaga odpocząć jego zmęczonym rodzicom. Przeczytaj, dlaczego coraz więcej mam wykorzystuje odgłos suszarki do usypiania niemowlaka.
Dlaczego niemowlę nie chce spać, skoro wszyscy mówią „śpi jak niemowlę”? Rzeczywiście sen niemowlaka powinien być błogi. Dlaczego więc twoje niemowlę ciągle się budzi? Teoretycznie noworodek powinien w ciągu doby spać 16–20 godzin. W praktyce bywa z tym różnie.
Dziecko ma komfortowe warunki spania: ciszę, wygodny materac, przewietrzony pokój, jest najedzone, nie jest mu zbyt ciepło ani za zimno? Zastanawiasz się, dlaczego mimo to niemowlę nie chce spać? Problemem może być to, co robisz przed usypianiem malca. Być może niemowlakowi brakuje rytuałów.
Radzimy miłośnikom horrorów - nie obserwujcie bobasów w trakcie seansu. Nie wiemy, czy jesteśmy bardziej rozbawione, czy przerażone tymi zdjęciami z kamer, które pokazują rodzice w Internecie. Jedno jest pewne, warto mieć taką fotkę w albumie. Śmiechu co nie miara!
Sen niemowlaka - rzecz święta, gwarantuje prawidłowy wzrost i rozwój dziecka. Ale co zrobić, gdy obiad stygnie, a niemowlę smacznie śpi? W takich chwilach młodzi rodzice mają dylemat - czy należy budzić dziecko? Niekiedy nadgorliwość nie popłaca, bo wyrwane ze snu niemowlę jest niespokojne, marudne. Z kolei zbyt długi sen w ciągu dnia skutkuje nieprzespaną nocą. Jaki jest zatem optymalony rytm dnia niemowlaka?
Gdy niemowlak budzi się z krzykiem, budzi to niepokój rodzica. Czy to oznacza, że miało zły sen? Dlaczego niemowlak budzi się z krzykiem? Dowiedz się, co może śnić się niemowlętom.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza