Pisanki wielkanocne: pomysły dla kreatywnych mam [GALERIA]

Ozdabianie pisanek to jedna z ulubionych tradycji każdego dziecka. Malowanie specjalnymi farbami, wyklejanie czy rysowanie to wielka frajda dla każdej pociechy. Zobacz, jakie motywy będą najmodniejsze w tym roku.

Najbardziej wygodnym, a zarazem ekonomicznym sposobem na dekorację domu w Wielkanoc jest zakup plastikowych, kolorowych pisanek. Jednak każdy, kto ma w domu chociaż jedno dziecko, wie, że nie jest to takie proste i każda pociecha chciałaby chociaż raz w życiu wykonać własną pisankę. W galerii zdjęć przedstawiamy nasze propozycje na proste do wykonania motywy.

>> Sprawdź też: Jak zrobić pisanki z dzieckiem? [5 POMYSŁÓW] >>

Pisanki wielkanocne: jakie motywy są najpopularniejsze?

Ostatnimi czasy bardzo popularne jest zdobienie jajek w stylu decoupage. Niestety, nawet dla dorosłej osoby ta technika może być trudna do wykonania, więc tym bardziej nie polecamy ich dla dzieci. Możesz zdecydować się na równie znaną metodę, jaką jest oblekanie sznurkiem. Dzięki kolorowym włóczkom stworzysz niepowtarzalne wzory, a zarazem jest to bardzo prosta technika, do której potrzebny będzie wyłącznie klej.

>> Czytaj także: Pisanki decoupage krok po kroku [GALERIA: ZRÓB TO SAM] >>

Pisanki wielkanocne: jakie oryginalne motywy warto wykorzystać?

Ciekawym pomysłem są niekonwencjonalne metody robienia pisanek. Oznacza to, że wcale nie potrzebujemy do ich wykonywania prawdziwych jajek. Możemy stworzyć je z papieru, bibuły czy na szydełku. Wszystko zależy od poziomu zdolności manualnych twoich i dziecka. Warto również zerknąć na metodę zwaną quillingiem. Jest to ozdabianie jajek papierowymi spiralami, które odpowiednio dopasowane tworzą przepiękne kombinacje.

>> Zobacz również: Ozdoby wielkanocne: palma wielkanocna, pisanki, serwetki >>

Pisanki wielkanocne: które najłatwiej, a które najtrudniej wykonać?

Najłatwiej jest oczywiście malować farbami. Można kupić specjalne barwniki, które dodając do wody, zabarwiają ją na konkretny kolor. Jeżeli chcesz trochę odbiec od tradycyjnych form ozdabiania, musisz zaopatrzyć się w odpowiednie do wybranej przez ciebie metody akcesoria. Najtrudniej będzie wam stworzyć pisanki z serii decoupage oraz quilliang, ponieważ wymagają one dużej precyzji. Jeżeli to pierwsze święta wielkanocne twojej pociechy, zacznijcie od czegoś prostego. Może to być na przykład dekorowanie pisanek kolorowymi włóczkami.

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2016-02-16
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.