Szkoła: sześciolatki bez wychowawcy [Porada eksperta]

2016-01-21 21:55

Od września moje dziecko uczęszcza do pierwszej klasy szkoły podstawowej, ma 6 lat. W październiku zauważyliśmy, że wychowawczyni jest w ciąży. Podejrzewam, że dyrekcja musiała wiedzieć wcześniej, mimo to nie podjęła żadnych kroków, by znaleźć zastępcę. Po nowym roku pani już nie pojawiła się w szkole, dzieci zostały bez wychowawcy (już 3 tygodnie). Mają lekcje z nauczycielami ze świetlicy, gimnazjum, a zajęcia dodatkowe, kółka wyrównawcze - odwołano do czasu, aż znajdzie się nauczyciel, który przejmie klasę. Co robić w takiej sytuacji? Bo dzieci nie dość, że zestresowane, to dużo tracą z racji tych odwołanych zajęć. Czy taka sytuacja w ogóle powinna mieć miejsce, czy nie powinno być tak, żeby dzieci oswajać z nowym nauczycielem albo chociaż jak najszybciej go znaleźć?

Porada pedagoga
Autor: Getty Images

Można interweniować u dyrektora szkoły, np. trójka klasowa wybrana przez państwa powinna udać się do dyrektora z pismem od państwa, w którym możecie napisać o swoim niezadowoleniu z zaistniałej sytuacji z prośbą o szybkie wyznaczenie nowego wychowawcy. Najlepiej, aby prócz tego pisma spróbować porozmawiać z dyrektorem szkoły o tym, że dzieci bardzo źle znoszą tę sytuację oraz są zestresowane i tracą dużo zajęć dydaktycznych. W rozmowie z dyrekcją zapytajcie się o to, kiedy klasa może spodziewać się nowego wychowawcy. Jeżeli dyrektor nie wywiąże się z obietnicy, sprawę można zgłosić do kuratorium oświaty, dobrze jeżeli pod petycją podpiszą się wszyscy rodzice, a nie tylko pojedyncze osoby.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza