Nastolatka ma problem z matematyką: gdzie się udać? [Porada eksperta]

2015-11-19 10:57

Moja 15-letnia córka ma problemy z matematyką. Materiał powtarzamy regularnie, a mimo to ten przerobiony wieczorem rano zapomina. Zauważyłam, że gdy zrobimy jakieś zadanie, to podobne robi już sama, ale następnego dnia te same zadania sprawiają jej trudność. Problem sprawia jej nawet tabliczka w zakresie 20, a już nie wspomnę o wyższej. W młodszych klasach nie była orłem, ale dawała radę, a teraz zauważyłam, że zadania na poziomie 3. klasy podstawowej stanowią dla niej problem. Te problemy dotyczą tylko matematyki.

Porada pedagoga
Autor: Getty Images

Aby zacząć pracę z dzieckiem, które ma trudności w nauce matematyki, należy najpierw dziecko zdiagnozować w poradni psychologiczno-pedagogicznej pod kątem dyskalkulii. Każda szkoła ma swoją poradnię, z którą współpracuje, może też pani zdiagnozować córkę w prywatnej poradni. W zaleceniach z poradni będzie napisane, jak pracować wtedy z dzieckiem w domu i w szkole. Opinię należy przedstawić w szkole pedagogowi szkolnemu i nauczycielowi matematyki. Może powinna pani zastanowić się nad korepetytorem dla córki? Proszę pamiętać, że inaczej pracuje się z rodzicem, a inaczej z osobą obcą. Powodzenia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza