Skąd biorą się sny o byłych partnerach? [Porada eksperta]

2016-09-04 15:03

Nie daje mi spokoju sen o byłej narzeczonej. Rozstaliśmy się półtora roku temu (po sześciu latach związku), a od trzech miesięcy jestem w nowym związku. W tym śnie moja była jest "aktualną", spotykamy się pod biurem, w którym pracuję i w momencie spotkania mówię jej, że jeszcze tylko skoczę do pobliskiego sklepu kupić coś do biura, zaniosę to i jestem wolny. Ona ma na mnie czekać w samochodzie, ale zastaję ją w sklepie, gdzie chce, abym jakiś ciuch przymierzył. Nie robię tego, kupuję to, co miałem kupić i idę do biura, a tam też ona. Zostawiając zakupy żegnam się z kolegami z pracy, ale chcę im jeszcze przedstawić byłą, która tam siedzi. Nagle okazuje się, że to koleżanka z pracy i dziwię się, że się pomyliłem. Wracamy do domu i tam już następuje scena w łóżku. Ona leży, ja nad nią, całujemy się i zaczynamy pieścić i wtedy obraz się zmienia: raz widzę swoją obecną dziewczynę, a raz byłą, do tego jedna i druga na zmianę jest naga i w bluzce i wraca świadomość, że jedna to już była, a druga to obecna. Całujemy się jednak dalej aż do momentu, w którym ona (nie wiem wtedy która) ściąga ze mnie t-shirt. Po ściągnięciu go widzę już wyraźnie byłą, rozebraną. Zadaję sobie pytanie "czy chcę wykorzystać sytuację i zdradzić obecną?" i szybko odpowiadam sobie "nie", gardło i żuchwa robią się ściśnięte, jak do płaczu, czuję ogromny żal lub coś w tym rodzaju. Kładę się smutny blisko obok niej bez żadnego seksualnego napięcia już, całuję delikatnie w policzek, jakby przepraszająco i po chwili się budzę. Nie daje mi spokoju ten sen, byłej już dawno nie wspominam, a nagle wróciła, we śnie. Może to mieć związek z tym, że obecna dziewczyna na wielu płaszczyznach różni się ode mnie? Temperament, priorytety, potrzeby emocjonalne, których jeszcze dokładnie nie znam, bo czasem wydaje się być pełna sprzeczności? Chcę z nią budować nowy związek, ona też, mamy swoje doświadczenia z innych związków, ona 27 a ja 32 lat. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w poukładaniu i uspokojeniu myśli, jakie kłębią się w mojej głowie.

Porada pedagoga
Autor: Getty Images

Nie zajmuję się snami i ich analizą więc w tej kwestii nie jestem w stanie Panu pomóc. Myślę jednak, że przechodzi Pan żal po stracie. Jest Pan w trakcie godzenia się z odejściem swojej byłej dziewczyny. Myślę, że nie pogodził się Pan z rozstaniem. Dobrym pomysłem do rozpoczęcia nowego etapu w swoim życiu będzie terapia (może psychoanaliza). Lepiej rozpocząć terapię, niż krzywdzić nową partnerkę swoimi problemami, których Pan nie przepracował.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza