Bańka chińska na cellulit [Porada eksperta]

2013-04-06 14:26

Jak nią masować uda, brzuch, rozstępy? Na jakiej zasadzie ona działa? Koleżanka stosowała bańkę, ale miała pełno małych czerwonych kropek i małych sińców. Czy jej zejdą?

Porada masażysty
Autor: Getty Images

Bańka chińska jest znakomita przy usuwaniu celulitu i do wygładzania i ujędrniania skóry, bo myślę że skoro pisze pani o udach i brzuchu to w tym celu chce ją pani stosować. Owe czerwone kropki to po prostu sińce czyli wylewy podskórne spowodowane dużym przekrwieniem, normalna rzecz podczas używania bańki. Szczególnie często pojawiają się u osób ze skłonnością do pękających naczynek. Jak stosować? Przede wszystkim trzeba skórę posmarować dość obficie oliwką, żeby bańkę było łatwiej przesuwać po skórze. Techniki są rożne, generalnie stosuje się ją z dołu do góry lub w kierunku do węzła chłonnego, choć częste jest również masowanie poprzeczne czy okrężne. Nie ma też różnicy w technice masowania brzucha czy ud - wszystko zależy od tego, na co pozwala pani tkanka.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Jakub Ciombora

Licencjonowany fizjoterapeuta i masażysta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza