Kącik Taty

U kobiety wiadomość o ciąży wyzwala całą masę lęków. A czego boi się przyszły tata? On też nie ma lekko – i jemu sen z powiek spędzają różne pytania i obawy. Ma do nich prawo, ale powinien je zracjonalizować i spróbować przezwyciężyć. Oto 8 najczęstszych obaw mężczyzny, oczekującego narodzin swojego pierwszego dziecka.  
Syndrom kuwady to sytuacja, kiedy mężczyzna odczuwa objawy ciąży, np. poranne mdłości. Ty jesteś w ciąży, a twój partner ma zachcianki, rośnie mu brzuch, cierpi na bezsenność? Przyszły tata też może odczuwać dolegliwości ciążowe! Takie zjawisko zwane jest też zespołem kuwady (couvade).
Gdy jesteś w ciąży, już po kilku miesiącach czujesz ruchy maleństwa, szybko nawiązujesz z nim emocjonalną więź. Inaczej jest z twoim partnerem: on dopiero musi przywyknąć do myśli, że zostanie ojcem. Jak podczas oczekiwania na dziecko pomóc mu oswoić się z tym faktem, jak przygotować go do ojca?
Po co robić test na ojcostwo? Jak wygląda badanie DNA potwierdzające, kto jest ojcem dziecka? Niekiedy ciąża przychodzi bardzo niespodziewanie. Na tyle, że kobieta nie jest pewna, czyje dziecko nosi w brzuszku, bo w krótkim czasie miała dwóch partnerów seksualnych.
Tata dostaje kredyt zaufania od dziecka. Z czasem musi jednak stać się prawdziwym wzorem dla swojej pociechy. Aby tak było, musi niestety to na to zasłużyć. Jak być wzorem dla swojego dziecka?
Stwierdzenie "mężczyzna w ciąży" kryje w sobie wiele zagadnień. Nie wszystkie przyszłe mamy dopuszczają do siebie myśl, że oczekiwane przyjście na świat dziecka powoduje rozmaite zmiany w psychice partnerów. Co tak naprawdę czuje mężczyzna, który ma zostać ojcem? Jak pomóc mu w przygotowaniu się do nowej roli?
W każdym związku, nawet tym najszczęśliwszym pojawiają się konflikty. Konflikt jest po prostu naturalnym elementem życia i niezależnie od tego jak się kończy, nadaje mu kierunek i wzbogaca. Czy dziecko powinno być świadkiem naszych kłótni?
Wiosna za pasem, a to oznacza że czas kiszenia się w domu z powodu zimy można uznać za zakończony. Każdy szanujący się obywatel swojego miasta wie, że są takie miejsca, które po prostu trzeba znać.
Z dzieciakami można robić prawie wszystko – to prawie wyklucza oczywiście zajęcia niebezpieczne, ale to co będziemy robić zależy od kilku czynników.
"Odpalaj auto! Ruszamy do szpitala, będę rodzić!”. Teoretycznie byłeś przygotowany na te słowa, ale adrenalina ci skacze... Teraz twój ruch! Po co właściwie tata przy porodzie? To proste: aby wesprzeć kobietę w tym nader ważnym i trudnym życiowym zadaniu.
Nie wszyscy tatusiowie na świecie mają takie samo podejście do ojcostwa, a wzorce kulturowe są przeróżne, co chyba nikogo nie dziwi. W niektórych krajach panowie biorą udział w wychowaniu dzieci, w innych - tylko zarabiają pieniądze na ich utrzymanie. Zobacz, jaka jest rola ojca w różnych krajach na świecie.
Czy twój partner będzie dobrym tatą? Każda przyszła mama zanim urodzi swoje pierwsze dziecko, zastanawia się, czy podoła roli mamy. Zwykle uspokaja ją fakt, ze istnieje coś takiego jak instynkt macierzyński. A co w takim razie z przyszłym ojcami? Jakie cechy predestynują mężczyznę do spełnienia w nowej roli? I jak sprawdzić, czy on będzie dobrym ojcem?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza