Kącik Taty

Dziewięć miesięcy niepewności za wami. Dziecko urodzone i przywiezione do domu. Łóżeczko już czeka. Teraz wszystko będzie z górki, prawda?
Zaczęło się od dziwnego spojrzenia jakie posłała Ci przedszkolanka podczas wizyty po dziecko.
marzenia tatusia o przyszłości księżniczki.
czyli co się zmieniło, gdy zostałem ojcem...
...albo KTO PYTA, TEN BŁĄDZI
Dzieci w dzisiejszych czasach mają wszystko: zabawki, najnowsze telefony, modne ubrania... Nie mają za to obowiązków domowych, poczucia odpowiedzialności za innych. Nie potrafią wyrzec się nawet drobiazgu, bo wiedzą, że jako dzieciom wszystko im się należy.
Ginekomastia to powiększenie jednego lub obu gruczołów piersiowych u przedstawiciela płci męskiej. W pewnych okresach życia bywa ona fizjologiczna i całkowicie samoistnie przemija, w innych jednak przypadkach ginekomastia może być spowodowana poważnymi chorobami. Co zrobić, gdy u mężczyzny pojawia się przerost sutka?
Blisko dwie trzecie ankietowanych ojców uważa, że poświęca swoim dzieciom średnio od 3 do 8 godzin dziennie – wynika z raportu „Powrót taty. Polskie ojcostwo: pełen etat czy praca dorywcza?” przygotowanego przez Nationale-Nederlanden.
Prezent na Dzień Taty to wyraz miłości i szacunku. Prezent dla taty można kupić lub wykonać własnoręcznie - wszystko zależy od wieku dziecka i jego możliwości - zapewne nie obędzie się też bez pomocy ze strony mamy. Proponujemy wszystkim mamom, by znalazły chwilkę pod nieobecność taty i pomogły dziecku przygotować prezent na Dzień Taty.
U kobiety wiadomość o ciąży wyzwala całą masę lęków. A czego boi się przyszły tata? On też nie ma lekko – i jemu sen z powiek spędzają różne pytania i obawy. Ma do nich prawo, ale powinien je zracjonalizować i spróbować przezwyciężyć. Oto 8 najczęstszych obaw mężczyzny, oczekującego narodzin swojego pierwszego dziecka.  
Tata, który chce opiekować się dzieckiem może skorzystać z przywileju, jakim jest urlop tacierzyński. Zależy on jednak od ilości wykorzystanych dni urlopu macierzyńskiego przez matkę dziecka. Ile trwa urlop tacierzyński i kto może z niego skorzystać?

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, czy w ciąży można zaszczepić się przeciwko grypie oraz jakie pozycje porodowe przyspieszają przejście dziecka przez kanał rodny. Przeczytaj również o tym, co przysługuje studiującej mamie i kiedy dziecko jest gotowe do siadania

Kup dostęp od 2,50 zł
mjm 11/19