Kącik Taty

W sprawach motoryzacji trzeba być twardym. Mądry wybór, dokładna kalkulacja potrzeb, żadnych przypadków. To coś jak szycie garnituru na wymiar. Chodzi o to, żeby dobrze wyglądać na zdjęciach rodzinnych ale przede wszystkim samemu czuć, że to jest to.
Pachnące pieluchy, skrzypiący przewijak, krzywe i piszczące koło w wózku albo rosnące zęby. Rodzicielstwo to gimnastyka. Ale żeby przewietrzyć głowę, dać odpocząć piekącym mięśniom warto się czasem zmęczyć. Sportowo.
Musisz kupić wszystko. Bo jak nie kupisz to dziecko będzie nieszczęśliwe. Potrzeba kocyków, łóżeczek, śpiworków, ubranek, smoczków, butelek i wielu innych słodkich rzeczy. Tylko czy użyjesz wszystkich tych niezbędnych akcesoriów? Gwarantuję, że nie.
Poszukiwanie ukrytych skarbów to zadanie godne prawdziwego łowcy przygód. Wiedziałem to już gdy byłem mały i budowałem szałasy i „bazy” na podwórku. Jak się mnie ktoś wtedy pytał, co chcę w życiu robić, to odpowiadałem, że chce być jak Indiana Jones.
Odliczając dziewięć miesięcy do porodu, w jednym z licznych ataków paniki tknęła mnie myśl, że pewnego dnia mój syn odkryje, że mam mnóstwo wad. Doszedłem jednak do wniosku, że nie mam zamiaru mu tego ułatwiać i mam jeszcze trochę czasu na usunięcie kilku z nich. Na pierwszy rzut poszła najbardziej oczywista – palenie.
Siedzieliśmy całą rodziną w dużym pokoju. Był wieczór, rozmawialiśmy o niczym, a w telewizji leciał film. Dość pikantny, tak w warstwie tekstowej, jak i obrazu. Kiedy główna bohaterka zdjęła z siebie już wszystko, co się dało, wziąłem do ręki pilota i przełączyłem kanał.
Drogi synu, kiedy przyszedłeś na świat, przyznano ci 10 pkt. w skali Apgar, choć ja uważam, że chodziło raczej o skalę Beauforta.
Sprawa jest poważna, bo dotyczy czegoś co jest niepowtarzalne. Dlatego szkoda, żeby w tym wyjątkowym momencie wdarły nam się na scenę jakieś nieprzewidziane trudności. I choć to nie Ty jesteś głównym aktorem tego widowiska, to powinieneś mieć się na baczności.
„Chłopcy mają penisy a dziewczynki pochwy” - ten zabawny tekst z filmu „Gliniarz w przedszkolu” z 1990 roku z Arnoldem Schwarzenegger’em w roli głównej to już klasyka gatunku.
Nazwy przedmiotów niezbędnych w wychowaniu dzieci to osobna gałąź wiedzy. I choć tutaj nagrody Nobla nie są przyznawane, to żeby nie dać plamy, musisz po prostu je znać.
Przyjechałeś z nowym członkiem rodziny do domu. Nie kryjąc dumy, po raz pierwszy w życiu odnotowałeś, że chociaż przypominają trochę Mistrza Yodę, to jednak nie wszystkie noworodki wyglądają tak samo. Pierwszy etap drogi ojca za tobą, czas na drugi, który potrwa 18 lat. I co teraz? Podobno najważniejsze, to przetrwać pierwszy miesiąc, a potem będzie z górki.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, dlaczego w ciąży boli kręgosłup i jak można sobie pomóc w takiej sytuacji. A także: jakie formalności trzeba załatwić po urodzeniu dziecka, kiedy warto kupić niemowlakowi szumiącą zabawkę i jak przystawiać malca do piersi.

Kup dostęp od 2,50 zł
mjm 12/19