Pielucha rośnie z dzieckiem

Pielęgnacja niemowlaka
fot.: thinkstockphotos.com

Nawet najlepsza pieluszka nie spełni dobrze swojej roli, jeśli nie dopasujemy jej do wielkości dziecka i zbyt rzadko będziemy zmieniać. Producenci grupują swoje wyroby wg rozmiaru. Nam pozostaje uważnie obserwować dziecko i dobierać kolejne wielkości wraz z jego rozwojem.

Dla użytkowników pieluszek jednorazowych sprawa nie jest skomplikowana. A to dzięki temu, że producenci dokładnie zaznaczają na opakowaniu, dla jakiego dziecka i w jakim celu jest przeznaczony dany rozmiar i rodzaj pieluszek.

Pieluchy codziennego użytku

Kolejne rozmiary są numerowane rosnąco – każdy producent stosuje własną numerację, jednak zasady są te same. Etapy rozwoju dziecka idą w parze ze wzrostem i nabieraniem wagi. Stąd podział na grupy przebiega wg przedziałów wagowych, jako te najbardziej uniwersalne.

  • Pierwszy rok

Dzieci rosną w oczach. A wraz z nimi powinny rosnąć tez pieluszki. Chociaż są elastyczne i bardzo chłonne, za chwilę pupa malucha po prostu się w nich nie zmieści. Pieluchy dla niemowląt oznakowane są kolejnymi cyframi. Przy czym grupy wagowe są dobierane „na zakładkę”. Pierwsza z nich będzie pasować na dzieci ważące 3-6 kg, a kolejna na 4-9 kg. Tak więc pięciokilogramowy maluszek, w zależności od swojej budowy ciała będzie czuł się bardziej komfortowo w jednej z nich.

  • Coś dla juniora

Kolejne etapy życia wiążą się nie tylko z przybieraniem na wadze, ale ze zwiększeniem aktywności ruchowej. Pielucha musi nie tylko dopasować się do pupy juniora, ale pozostać na niej przez cały oczekiwany czas. Nie jest to łatwe. Maluch raczkuje, potem wspina się, uczy się chodzić. Towarzyszą temu liczne nieudane próby, zakończone gwałtownym klapnięciem na pupę. Przedziały wagowe także rosną, aby dopasować się do bardziej zróżnicowanej rozwojowo grupy juniorów, np. 7-18 kg, 9-20 kg.

  • Ostatni etap pieluchowania

W ostatnich miesiącach korzystania z pieluszki bywa ona zakładana sporadycznie. Niektórym dzieciom jest jednak ciągle potrzebna w różnych sytuacjach. Zakłada się ja na czas podróży lub do snu. Ten etap to również czas treningu nocnikowego, więc pieluszka może długo pozostawać sucha, za to często jest wielokrotnie odpinana i zapinana. Świetnym rozwiązaniem na ten czas są pieluszkomajtki. W swojej ofercie posiada takie m.in. marka Dada. Dostępne są w szerokim przedziale: już od 12 aż do dwudziestu kilku kilogramów.

Pieluchy do zadań specjalnych

W niektórych sytuacjach przydają się pieluszki funkcyjne. Świetnym wynalazkiem okazały się te do pływania. Zapewniają dziecku komfortową kąpiel, a nam spokój i pewność, że pozostaną szczelne. One również produkowane są w kilku rozmiarach. Przydają się nie tylko w sezonie letnim: na plażach, równie dobrze sprawdzają się na basenie.

Jakie pieluchy wybrać?

Dada to marka, oferująca m.in. pieluszki dla dzieci, dostępne w sklepach Biedronka i Hebe w całej Polsce. Produkty cieszą się dużym zaufaniem wśród mam. Pieluszki Dada wyróżnia doskonała jakość, wyjątkowa miękkość i przystępna cena. Jako jedyne w Polsce posiadają logo „Stworzone we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka”.

Aktualizacja: 2016-07-12 Publikacja: 2016-07-05
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.