Poród ze znieczuleniem: jakie mogą wystąpić powikłania?

dolegliwosci po ciazy zmeczenie w pologu
fot.: photos.com

Poród w zależności od rodzaju i jego przebiegu w oczywisty sposób wpływa na formę młodej mamy bezpośrednio po przyjściu dziecka na świat. Po porodzie pojawia się obfita, krwista wydzielina z dróg rodnych, są trudności z opróżnieniem pęcherza i jelit, podczas karmienia dokuczają bóle zwijającej się macicy. Zobacz, co może cię zaskoczyć po porodzie ze znieczuleniem zewnątrzoponowym.

Jeśli wszystko odbyło się tak jak należy: lekarz anestezjolog nie popełnił żadnego błędu, a twój organizm zareagował prawidłowo na środek znieczulający, nie powinnaś odczuwać żadnych przykrych skutków ubocznych znieczulenia zewnątrzoponowego. A zatem wystarczy, że zastosujesz się do rad dotyczących porodu drogami natury. Powinno ci być o tyle łatwiej, że będziesz na pewno mniej zmęczona niż kobiety, które rodziły bez znieczulenia. Czasami jednak mogą wystąpić pewne przykre objawy:

  • jeśli pojawi się ból głowy (zdarza się to bardzo rzadko), natychmiast poproś lekarza o leki przeciwbólowe, pij również dużo płynów – to zmniejsza dolegliwości
  • jeśli dojdzie do przejściowego zatrzymania moczu i nie będziesz mogła wysiusiać się w ciągu 6–8 godzin od porodu, położna zrobi cewnikowanie pęcherza.

Nie przegap

źródło: miesięcznik "M jak mama" Aktualizacja: 2016-06-30 Publikacja: 2016-06-28
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.