Nadwrażliwość emocjonalna u 1,5-rocznego dziecka [Porada eksperta]

2014-10-09 18:17
Porada pedagoga
Autor: Getty Images

Nasz 1,5-roczny synek jest bardziej wrażliwy niż inne dzieci na różne dźwięki, sytuacje. Reaguje wręcz histerią np. na schody ruchome, którymi już wielokrotnie jechał, plac zabaw z kulkami, nowe sytuacje, miejsca. Czy jest to normalne zachowanie? Co może być przyczyną takich reakcji dziecka? Dziękuję za odpowiedź.

Dzieci w tym wieku boja się różnych rzeczy czy nowych sytuacji. Nie mogę Pani odpowiedzieć, jakie mogą być przyczyny zachowań Pani dziecka, bo go w nich nie widzę i jest mi ciężko udzielić Pani profesjonalnej porady. Za mało Pani podała informacji, które byłyby dla mnie istotne.

Mam dużo pytań, które mogą nasunąć mi odpowiedź, np. jak Pani dziecko reaguje na inne dzieci, ludzi? Czy nawiązuje relacje z dziećmi w swoim wieku? Czy zaczyna mówić? Jakie preferuje jedzenie? Czy nawiązuje kontakt wzrokowy i czy nie sprawia mu to trudności?

Myślę, że najlepiej będzie jeżeli Pani jak najszybciej skontaktuje się z psychologiem dziecięcym lub z dobrą poradnią psychologiczno-pedagogiczną w swoim mieście w celu diagnozy dziecka. Nie chcę przez Internet diagnozować Pani dziecka, bo jest to mało profesjonalne. Psycholog dziecięcy ma najlepsze do tego narzędzia i możliwości. Powinien przez kilka dni obserwować Pani syna w różnych sytuacja domowych, m.in. przy zabawie, jedzeniu. Następnie wyda opinię na temat Pani syna oraz pokieruje Państwa do odpowiednich placówek terapeutycznych, jeżeli będzie taka potrzeba. Powodzenia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza